Reklama

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Studniówka Zespołu Szkół zawodowych nr 1 w Dęblinie

Bal Studniówkowy to jedno z wydarzeń, które na zawsze pozostaje w pamięci. Towarzyszy mu niezwykła i uroczysta atmosfera. To czas, który zapowiada, że niespełna sto dni dzieli maturzystów od egzaminu maturalnego, najważniejszego egzaminu w życiu człowieka.


Tegoroczny Bal Studniówkowy Zespołu Szkół Zawodowych w Dęblinie odbył się 1 lutego 2020 roku w Sali Weselnej ,,Cichy Dwór” w Oblinie. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Vitaliia Yasen i Maciej Bernat, którzy serdecznie przywitali dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.


Uroczystość uświetnili znamienici goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele organu prowadzącego szkołę z panem Dariuszem Cenklem- Wicestarostą Powiatu Ryckiego i panią Małgorzatą Grzechnik – Naczelnikiem Wydziału Edukacji ,Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz przedstawiciele zakładów pracy, z którymi szkoła współpracuje, zaprzyjaźnieni dyrektorzy dęblińskich szkół, goście z Ukrainy.


Uczniowie klas maturalnych podziękowali swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i wyrozumiałość. Szczególne podziękowania skierowali do pani dyrektor Jolanty Kiebzak, pani Marty Pielak – kierownika internatu i pana Mariusza Kłosa – kierownika kształcenia praktycznego, wręczając im kwiaty, będące symbolem wdzięczności. Uczniowie podziękowali także swoim wychowawcom, którzy zawsze służyli im pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce: pani Beacie Liszkiewicz – wychowawczyni klasy 4 tm, pani Monice Pawłowskiej – wychowawczyni klasy 4 tei, pani Małgorzacie Radomskiej i Beacie Adamczyk wychowawczyniom klasy 4 tk oraz panu Tomaszowi Nowakowi – wychowawcy klasy 4 tl.


Oficjalnego otwarcia studniówki dokonała Dyrektor ZSZ nr 1 w Dęblinie pani Jolanta Kiebzak, która zwróciła się do maturzystów życząc im udanej zabawy ale przede wszystkim sukcesów na maturze i w dorosłym życiu. Nie zabrakło przemówień zaproszonych gości. Głos zabrali Wicestarosta Powiatu Ryckiego – pan Dariusz Cenkiel, pan Andrzej Matysiewicz –Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie , pani Ludmiła Buchowcew –Dyrektor Agencji Współpracy z Zagranicą oraz Przewodnicząca komitetu Organizacyjnego Studniówki –pani Iwona Pyra.
Uroczystość uświetnił występ ukraińskiego zespołu Barvinok. Zgodnie z tradycją, goście z Ukrainy złożyli na ręce pani Dyrektor Jolanty Kiebzak korowaj.


Uwieńczeniem części oficjalnej Balu Studniówkowego był uroczysty, dostojny, staropolski taniec – polonez oraz tradycyjny taniec maturalny młodzieży z Ukrainy – walc.
Potem już przyszedł czas na poczęstunek i na zabawę do białego rana. Nie zabrakło części artystycznej zatytułowanej ,,Pamiętnik niedojrzałości” , będącej impresją wokół ,,Ferdydurke” W. Gombrowicza. Przez całą noc do tańca porywał wszystkich zespół Lovers. Najwytrwalsi bawili się do samego końca. Zabawa była szampańska, kreacje piękne a przeżycia niezapomniane. Nad przebiegiem balu studniówkowego czuwali wychowawcy klas maturalnych oraz rodzice.

Autor tekstu Beata Liszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama