Wiadomości tygodnia

Tragiczny wypadek

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Stężyckiej w Dęblinie. Kierujący ...

Czytaj więcej

Project Masów 2018

Patrzymy w gwiazdy. 10-12 SIERPNIA DĘBLIN FORT MIERZWIĄCZKA   

Czytaj więcej

Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi nr 801

W ubiegłym tygodniu oficjalnie otworzono wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 801 w gminie Stężyca. Prace ...

Czytaj więcej

KOMUNIKAT NAWIGACYJNY NR 4/2018 - RZGW W LUBLINIE

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie informuje, że w ramach ...

Czytaj więcej

Tymczasowa organizacja ruchu

Tymczasowa organizacja ruchu w ciągu ulic Tysiąclecia - Michalinowskiej. Wykonawca zadania pn.: „Modernizacja linii kolejowej Nr ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Wycieczka do Torunia

W dniach  9 – 10 maja klasy Va i Vb  pod opieką p. Marioli Krekory i p. Iwony Kamer uczestniczyły w dwudniowej wycieczce szkolnej do Torunia.

W drodze do Torunia zajechaliśmy do Ciechocinka – miejscowości uzdrowiskowej, gdzie spacerowaliśmy obok tężni wdychając „zdrowotną” solankę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Podróżników im. Toniego Halika, którego działalność zapoczątkował dar Elżbiety Dzikowskiej – małżonki i towarzyszki eskapad podróżnika, która podarowała w 1999 roku ponad 800 eksponatów pochodzących ze wszystkich kontynentów świata poza Antarktydą. Następnie spacerowaliśmy ulicami Torunia, podziwiając piękne Stare Miasto. Na dłużej zatrzymaliśmy się koło pomnika wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz więcej uwagi poświęciliśmy Zamkowi Krzyżackiemu, ponieważ zwiedzaliśmy jego podziemia, przyświecając sobie pochodniami.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Żywego Piernika.  Na początku zwiedzania  samodzielnie przeszliśmy przez cały proces produkcji pierników, poznaliśmy ich recepturę i główne składniki oraz legendę o powstaniu najsłynniejszych toruńskich pierników „Katarzynek”. Potem na poddaszu obejrzeliśmy zabytkowe urządzenia służące do  wypieku tych smacznych ciasteczek. Duże wrażenie zrobił na nas seans w Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”. Obejrzeliśmy film „Kumpel Niko” poświęcony Mikołajowi Kopernikowi jego życiu i odkryciom astronomicznym. Wróciliśmy do Dęblina pełni wrażeń. Szkoda że wycieczka tak szybko się skończyła.

Mariola Krekora

Iwona Kamer

Odpowiedzi: 2 do wpisu Wycieczka do Torunia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama