Wiadomości tygodnia

Podpisanie umowy dofinansowania na budowę przedszkola specjalnego w Dębline

Dnia 17 grudnia 2018 roku samorząd Miasta Dęblin w osobie burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej ...

Czytaj więcej

Otwarcie basenu

W dniu 17 grudnia, po blisko półtorarocznej przerwie, wznowiła działalność pływalnia Lotniczej Akademii Wojskowej. Remont, ...

Czytaj więcej

Otwarcie przejazdu z opóźnieniem

 Na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Tysiąclecia przebudowane zostały trzy z sześciu torów, zainstalowane zostały nowe ...

Czytaj więcej

Jaka jest prawda?

Miałem, nie udzielać się w sieci w czasie tych wyborów ale ulotka Komitetu Siedleckiej spowodowała, ...

Czytaj więcej

ZMIANA MIEJSCA UDZIELANIA NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. poinformowała Starostwo Powiatowe w Rykach, że od dnia 31 ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Wycieczka do Torunia

W dniach  9 – 10 maja klasy Va i Vb  pod opieką p. Marioli Krekory i p. Iwony Kamer uczestniczyły w dwudniowej wycieczce szkolnej do Torunia.

W drodze do Torunia zajechaliśmy do Ciechocinka – miejscowości uzdrowiskowej, gdzie spacerowaliśmy obok tężni wdychając „zdrowotną” solankę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Podróżników im. Toniego Halika, którego działalność zapoczątkował dar Elżbiety Dzikowskiej – małżonki i towarzyszki eskapad podróżnika, która podarowała w 1999 roku ponad 800 eksponatów pochodzących ze wszystkich kontynentów świata poza Antarktydą. Następnie spacerowaliśmy ulicami Torunia, podziwiając piękne Stare Miasto. Na dłużej zatrzymaliśmy się koło pomnika wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz więcej uwagi poświęciliśmy Zamkowi Krzyżackiemu, ponieważ zwiedzaliśmy jego podziemia, przyświecając sobie pochodniami.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Żywego Piernika.  Na początku zwiedzania  samodzielnie przeszliśmy przez cały proces produkcji pierników, poznaliśmy ich recepturę i główne składniki oraz legendę o powstaniu najsłynniejszych toruńskich pierników „Katarzynek”. Potem na poddaszu obejrzeliśmy zabytkowe urządzenia służące do  wypieku tych smacznych ciasteczek. Duże wrażenie zrobił na nas seans w Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”. Obejrzeliśmy film „Kumpel Niko” poświęcony Mikołajowi Kopernikowi jego życiu i odkryciom astronomicznym. Wróciliśmy do Dęblina pełni wrażeń. Szkoda że wycieczka tak szybko się skończyła.

Mariola Krekora

Iwona Kamer

Odpowiedzi: 2 do wpisu Wycieczka do Torunia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama