Wiadomości tygodnia

Podpisanie umowy dofinansowania na budowę przedszkola specjalnego w Dębline

Dnia 17 grudnia 2018 roku samorząd Miasta Dęblin w osobie burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej ...

Czytaj więcej

Otwarcie basenu

W dniu 17 grudnia, po blisko półtorarocznej przerwie, wznowiła działalność pływalnia Lotniczej Akademii Wojskowej. Remont, ...

Czytaj więcej

Otwarcie przejazdu z opóźnieniem

 Na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Tysiąclecia przebudowane zostały trzy z sześciu torów, zainstalowane zostały nowe ...

Czytaj więcej

Jaka jest prawda?

Miałem, nie udzielać się w sieci w czasie tych wyborów ale ulotka Komitetu Siedleckiej spowodowała, ...

Czytaj więcej

ZMIANA MIEJSCA UDZIELANIA NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. poinformowała Starostwo Powiatowe w Rykach, że od dnia 31 ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

W świątecznym nastroju o talentach muzycznych

Po raz kolejny Miejski Dom Kultury w Dęblinie zorganizował „Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych – Kolędy i Pastorałki”. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie był w tym roku bardzo licznie reprezentowany, gdyż wystąpiły aż  4 zespoły: 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Gimnazjum nr 1.

Wszyscy nasi uczniowie zostali nagrodzeni. Jest to niewątpliwie wynik talentu uczestników przeglądu, gdyż mogą się oni pochwalić laurami w innych konkursach muzycznych, ale nie należy zapominać o systematycznej pracy uczniów pod okiem nauczyciela.

Od wielu lat w ZSO w Dęblinie prowadzone są zajęcia z uczniami uzdolnionymi muzycznie, dzięki którym mogą oni rozwijać swoje pasje, ale też być wizytówką naszej szkoły. W tegorocznym przeglądzie kolęd wystąpił duet „Justyna i Piotr” z klasy IIa gimnazjum. To uzdolnieni muzycznie uczniowie. Justyna Miciul wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w konkursach wokalnych. Była laureatką licznych przeglądów i festiwali takich jak: Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych  – Kolędy i Pastorałki”, Wojewódzki Konkurs Piosenki „Śpiewający Słowik”, Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach, Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”, Konkurs Piosenki  Dziecięcej i Młodzieżowej w 2014 r. nagroda Grand Prix ufundowana przez Panią Burmistrz Miasta Dęblin oraz „Konkurs Piosenki Świątecznej” w języku angielskim.

Natomiast Piotr Wróbel, akompaniator Justyny, gra na gitarze i choć od niedawna występuje przed szerszą publicznością, to może również pochwalić się swoimi osiągnięciami jako laureat „Przeglądu Kolęd i Pastorałek” w  MDK w Dęblinie oraz „Konkursu Piosenki Świątecznej” w języku angielskim.

Nadzieję na dalszy rozwój muzyczny daje również zespół „Promyk” złożony z uczniów klas IV, V i VII Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Anna Utnicka, Oliwia Janiszek, Anna Kowalska, Wiktoria Lipnicka, Łucja Zborowska, Oliwia Karolak, Antoni Kutyła i Martyna Guźmięga.

Wspólne granie i śpiewanie sprawia wszystkim wiele radości, bo przecież ona i dla uczniów, i nauczycieli jest najważniejsza.

 

 

Iwona Kamer

 

 

 

Odpowiedzi: 2 do wpisu W świątecznym nastroju o talentach muzycznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama