Wiadomości tygodnia

M-346 w powietrzu

W 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego instruktorzy rozpoczęli loty na samolotach szkolenia zaawansowanego M-346. Pierwszy lot polskim ...

Czytaj więcej

Nowoczesne pojazdy POLREGIO na lubelskich torach.

POLREGIO MODERNIZUJE TABOR W WOJ. LUBELSKIM. PREZENTACJA ZMODERNIZOWANEGO TABORU POLREGIO W ŁUKOWIE W poniedziałek, 12 lutego, na ...

Czytaj więcej

Pomoc prawna

Bezpłatne doradztwo prawne w świetlicy PCK Kliknij  →  plakatgg  

Czytaj więcej

Z promilami za kierownicą spowodował kolizję

W Dęblinie 52-letni mieszkaniec gm. Puławy spowodował kolizję. Jadąc samochodem marki Skoda, na skrzyżowaniu ulic Składowej ...

Czytaj więcej

3d small people - rewarding of winners. 3d image. Isolated white background.

Nagrody Starosty Ryckiego dla sportowców i trenerów

W styczniu 2018 r. Zarząd Powiatu przyznał Nagrody Starosty Ryckiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

W świątecznym nastroju o talentach muzycznych

Po raz kolejny Miejski Dom Kultury w Dęblinie zorganizował „Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych – Kolędy i Pastorałki”. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie był w tym roku bardzo licznie reprezentowany, gdyż wystąpiły aż  4 zespoły: 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Gimnazjum nr 1.

Wszyscy nasi uczniowie zostali nagrodzeni. Jest to niewątpliwie wynik talentu uczestników przeglądu, gdyż mogą się oni pochwalić laurami w innych konkursach muzycznych, ale nie należy zapominać o systematycznej pracy uczniów pod okiem nauczyciela.

Od wielu lat w ZSO w Dęblinie prowadzone są zajęcia z uczniami uzdolnionymi muzycznie, dzięki którym mogą oni rozwijać swoje pasje, ale też być wizytówką naszej szkoły. W tegorocznym przeglądzie kolęd wystąpił duet „Justyna i Piotr” z klasy IIa gimnazjum. To uzdolnieni muzycznie uczniowie. Justyna Miciul wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w konkursach wokalnych. Była laureatką licznych przeglądów i festiwali takich jak: Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych  – Kolędy i Pastorałki”, Wojewódzki Konkurs Piosenki „Śpiewający Słowik”, Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach, Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”, Konkurs Piosenki  Dziecięcej i Młodzieżowej w 2014 r. nagroda Grand Prix ufundowana przez Panią Burmistrz Miasta Dęblin oraz „Konkurs Piosenki Świątecznej” w języku angielskim.

Natomiast Piotr Wróbel, akompaniator Justyny, gra na gitarze i choć od niedawna występuje przed szerszą publicznością, to może również pochwalić się swoimi osiągnięciami jako laureat „Przeglądu Kolęd i Pastorałek” w  MDK w Dęblinie oraz „Konkursu Piosenki Świątecznej” w języku angielskim.

Nadzieję na dalszy rozwój muzyczny daje również zespół „Promyk” złożony z uczniów klas IV, V i VII Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie: Anna Utnicka, Oliwia Janiszek, Anna Kowalska, Wiktoria Lipnicka, Łucja Zborowska, Oliwia Karolak, Antoni Kutyła i Martyna Guźmięga.

Wspólne granie i śpiewanie sprawia wszystkim wiele radości, bo przecież ona i dla uczniów, i nauczycieli jest najważniejsza.

 

 

Iwona Kamer

 

 

 

Odpowiedzi: 2 do wpisu W świątecznym nastroju o talentach muzycznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama