Wiadomości tygodnia

Nie zapanowała nad pojazdem i uderzyła w drzewo

Jedna osoba trafiła do szpitala z obrażeniami, jakich doznała w wyniku wypadku, do którego doszło ...

Czytaj więcej

Groźnie wyglądająca kolizja z udziałem sześciu pojazdów

Niezachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną kolizji, do której doszło na drodze wojewódzkiej 801 ...

Czytaj więcej

Puławska porodówka otwarta po remoncie

W piątek w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i ...

Czytaj więcej

Dofinansowanie remontu Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego została podpisana umowa dofinansowania remontu ...

Czytaj więcej

DSS Orlęta - zawody w Lublinie

W sobotę 17 lutego odbyła się III Dycha do Maratonu w Lublinie. Nie mogło tam ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

VII DĘBLIŃSKIE OBCHODY DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego…

.. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Rykach im. Mariana Bernaciaka “Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej organizują w dniu 13 kwietnia 2018 r. VII Dęblińskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczynają się uroczysta msza świętą w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Mieszkańcy Dęblina!

W 2018 roku mija 78. rocznica Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez sowieckie NKWD w 1940 r.Wśród ofiar tego bestialskiego ludobójstwa byli również lotnicy polscy, absolwenci dęblińskiej „Szkoły Orląt”, oficerowie Wojska Polskiego, w tym z 15. pp „Wilków’, funkcjonariusze Policji Państwowej, którzy pełnili służbę na terenie gminy Irena /obecnie Dęblin/ w latach 1919-1939.

W Katyniu, Charkowie, Twerze i Bykowni oraz w innych nieznanych dotąd miejscach kaźni ogółem zostało zamordowanych 21 857 Polaków, m.in.: ksiądz mjr Mieczysław Janas-kapelan WP w Centrum Wyszkolenia Lotnictwa nr 1, a także urodzeni w Dęblinie por. inż. architekt Józef Kobyliński i por. inż. Zygmunt Sochacki-syn dr Augusta Sochackiego, Honorowego Obywatela Dęblina i wnuk Michała Sochackiego, uczestnika powstań narodowych w 1831 i 1863 r.

W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w VII Dęblińskich obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się w Dęblinie 13 kwietnia 2018 r. W załączeniu przesyłamy programem tych uroczystości, które rozpocznie uroczysta msza święta w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej. Nabożeństwo odprawione zostanie w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie o godz. 17.00. Po czym nastąpi przemarsz ul. 1 Maja do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie na dziedzińcu tej placówki oświatowej, przed „Dębem Pamięci” i tablicą ku czci por. inż. Zygmunta Sochackiego odbędzie się dalsza część uroczystości.

Nadmieniamy, że tegoroczne VII Dęblińskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej organizowane są w ramach DĘBLIŃSKICH OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny

Jedna odpowiedź do wpisu VII DĘBLIŃSKIE OBCHODY DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama