Wiadomości tygodnia

Akcja społeczna

Dzięki zebranym elektrośmieciom, Szkoła Podstawowa nr 5 w Dęblinie może doposażyć się w sprzęt komputerowy ...

Czytaj więcej

5 sytuacji, w których OC nie działa

Zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy dla wszystkich właścicieli pojazdów, które są zarejestrowane i poruszają się ...

Czytaj więcej

Kolejny odbiór w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. F.Kleeberga w Dęblinie

W ramach realizacji projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Powiatu Ryckiego” na podstawie ...

Czytaj więcej

Informacja w sprawie kursowania autobusu linii nr 31 w dniu 1 listopada 2019 R.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta oraz w trosce o ich bezpieczeństwo w dniu 1 ...

Czytaj więcej

Tragiczny wypadek przy remoncie kolejowej linii energetycznej

Policjanci z Puław pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do jakiego doszło w Borowej, ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Uważajmy na drodze!

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

W ostatnich dniach na drogach powiatu ryckiego odnotowano trzy kolizje pojazdów ze zwierzyną. Na szczęście żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń.

Mgły, szybko zapadających zmrok i deszcz to wizytówki jesiennej pogody. Wraz z jej nadejściem pogarszają się nie tylko warunki atmosferyczne, ale także drogowe, co należy uwzględnić podczas podróży. Pamiętajmy też, że w każdej chwili na drodze może pojawić się dzikie zwierzę. Największe prawdopodobieństwo spotkania na drodze dzikiej zwierzyny jest wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem, zwłaszcza w obszarach leśnych. W ostatnich dniach dzikie zwierzęta były przyczyną trzech zdarzeń drogowych na terenie powiatu ryckiego i wszystkie miały miejsce na drodze krajowej nr 48 na odcinku Dęblin – Podlodów.

W piątek o godz. 18:00 w Podlodowie na krajowej 48 kierujący Volkswagenem miał dużo szczęścia przy zderzeniu z łosiem. Zwierzę wtargnęło na drogę i spotkanie zakończyło się zderzeniem. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, uszkodzony został samochód.

Apelujemy o ostrożność. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

RW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama