Reklama

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Tydzień Bibliotek na Masowie

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

 W ramach obchodów w Filii Masów 9 maja odbyło się spotkanie z przedszkolakami, grupą 5-latków z Przedszkola na Lotnisku. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z ogromną ciekawością  wysłuchały informacji o książce . Poznały bibliotekę i zawód  bibliotekarza.

Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Zajęcia przeplatane były piosenkami i wierszami w wykonaniu dzieci i bibliotekarki.

Niektórzy pochwalili się , że  potrafią samodzielnie czytać książeczki.
Spotkanie odbyło się w wesołej, radosnej atmosferze. Zapraszamy ponownie!

12 maja  zorganizowano dla czytelników wyjazd  do Lublina  do teatru połączony ze spacerem po Ogrodzie Botanicznym i Starym  Mieście. Dopisała piękna pogoda i pozostały miłe wspomnienia.

                                                                                                                          

Jadwiga Ochal
MBP Filia Masów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama