Wiadomości tygodnia

Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inaugurujące kampanię wyborczą Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisława Włodarczyka, które odbędzie się ...

Czytaj więcej

I Powiatowy Piknik Pszczelarski

W niedzielę 16.092018r na Stadionie Miejskim w Dęblinie odbył się „I Powiatowy Piknik Pszczelarski”. Przedsięwzięcie zostało ...

Czytaj więcej

III LUBELSKI FESTIWAL MUZYKI POPULARNEJ

Już 23 września 2018 Największe wydarzenie w Powiecie Ryckim czyli: III LUBELSKI FESTIWAL MUZYKI POPULARNEJ *** Na ...

Czytaj więcej

Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji

W czwartek w Stężycy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego spowodowanego nieostrożną jazdą. W kolizji brał udział ...

Czytaj więcej

Zastępcza komunikacja

Zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi przewoźnika "Przewozy... BUDIMEX S.A. Oddział Budownictwa Infrastrukturalnego, Rejon Kolejowy Biuro Budowy ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Trzecia edycja “Skrzydeł nad Kazimierzem”

Trzecia edycja “Skrzydeł nad Kazimierzem” odbyła się 8 i 9 września br. w Kazimierzu Dolnym. “Skrzydła” wspierało między innymi 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego.


W lotniczym wydarzeniu w Kazimierzu Dolnym uczestniczyli – I Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji pilot Jan Śliwka oraz pułkownik pilot Wojciech Pikuła – Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.
4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz 41 Baza Lotnictwa Szkolnego gościła na Kazimierskim rynku ze swoim namiotem promocyjnym, w którym można było spotkać między innymi pilotów z Zespołu Akrobacyjnego „Orli” oraz “Biało-Czerwone Iskry” jak również adeptów lotnictwa odbywających praktyczne szkolenie lotnicze w dęblińskiej bazie. Zainteresowanie wzbudził również sprzęt wysokościowo – ratowniczy oraz filmy prezentujące sprzęt i wyposażenie 4 Skrzydła i 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Stoisko było oblegane przez widzów przybyłych specjalnie na “Skrzydła nad Kaźmierzem” oraz turystów odwiedzających malowniczy Kazimierz Dolny.

Sobota to dzień, który upłynął uczestnikom „Skrzydeł nad Kazimierzem” przy nutach „lotniczej piosenki”. Artyści z całej Polski zaprezentowali swoje wokalne zdolności oraz miłość do lotnictwa wyrażoną w tekstach piosenek. Na scenie zainstalowanej na kazimierskim rynku głównym wystąpili artyści amatorzy, uczestnicy koncertu finałowego odbywającego się po raz drugi w historii Festiwalu Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który wręczył I Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji pilot Jan Śliwka.
W sobotnie południe nadeszła pora na podziwianie kunsztu pilotażu w wykonaniu Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” a w niedzielę nad głowami zgromadzonej publiczności pojawiła się Zespół „Biało-Czerwone Iskry” z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.
Uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzenia filmów poświęconych tematyce lotniczej oraz podziwiali liczne wystaw malarstwa.
W miasteczku namiotowym znaleźć można było namiot 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego.
Swój dorobek zaprezentowało również Muzeum Sił Powietrznych, a Arkadiusz Pilch opowiadał o swojej książce „Legenda Dywizjonu 303”.

tekst: kpt. Magdalena Busz
zdjęcia: Marta Serafin

Jedna odpowiedź do wpisu Trzecia edycja “Skrzydeł nad Kazimierzem”

  • Andykaufmancharactertony napisał(a):

    @ Monika a kiedy została wprowadzona godzina policyjna zakazująca przebywania obywatelom na ulicy i wyrażania swoich poglądów czy krytykowania postaw, z którymi się nie zgadzamy. i któryż to zapis jakiego prawa ogranicza miejsca praw obywatelskich do internetu, urny, sali sejmowej (przypomnę, że choć to miejsce publiczne, to panuje tam mir kuchcińskiego, który zabronił obywatelom wyrazania tam swoich poglądów). aaa, ta prasa do wyrażania poglądów to ta gazeta, która pochwala bicie kogoś po twarzy, bo ma inne poglądy, lub też krzyczy KONSTYTUCJA (ordynarne słowo, wg dziennikarskich elit)? Nie, nie została wprowadzona godzina policyjna itd. Pierwsze trzy środki porównałbym do jazdy samochodem osobowym, autobusem i motocyklem, kładzenie się na ulicy i obywatelskie nieposłuszeństwo UBywateli RP do jazdy wozem drabiniastym. Tak, MOŻNA jeździć po drogach wozami drabiniastymi, nie ma zakazu takiej jazdy. Można, tylko po co? Jest się tylko zawalidrogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama