Wiadomości tygodnia
Budowa przejścia podziemnego w Motyczu

Dla podróżnych powstają nowe perony na trasie Dęblin – Lublin

Między Lublinem a Dęblinem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują nowe wygodne perony m.in. na ...

Czytaj więcej

Lot pożegnalny w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego

28 czerwca br. miał miejsce uroczysty lot pożegnalny pilota wojskowego.  W obecności Inspektora Sił Powietrznych ...

Czytaj więcej

Szpital Powiatowy w Rykach od 1 lipca br. wznawia działalność

Gastroskopia, kolonoskopia i badania tomografem komputerowym - ten zakres działalności leczniczej uruchomi od 1 lipca ...

Czytaj więcej

DYŻURY WAKACYJNE W DĘBLIŃSKICH PRZEDSZKOLACH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Terminy dyżurów wakacyjnych dla dzieci uczęszczających do dęblińskich przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019: W miesiącu ...

Czytaj więcej

POLICJANCI ODZYSKALI PRZYWŁASZCZONY TELEFON

Dzięki obywatelskiej postawie i szybkiej akcji policjantów należący do mieszkanki Warszawy telefon został odnaleziony i ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Oświadczenie zarządu powiatu w sprawie stanowiska pracowników szpitala

W dniu 16 października br., po zakończeniu posiedzenia Zarządu Powiatu poświęconego sytuacji Szpitala Powiatowego w Rykach, uczestniczący w nim przedstawiciele pracowników szpitala przedłożyli Zarządowi Powiatu oświadczenie.

Zgodnie z nim pracownicy nie są zainteresowani debatą na temat przejęcia szpitala przez kolejny podmiot prywatny.

Zarząd Powiatu oświadcza w związku z tym, że biorąc pod uwagę realia funkcjonowania służby zdrowia i w odpowiedzialności za nieprzerwane świadczenie usług medycznych mieszkańcom powiatu kontynuował będzie podjęte działania tj. rozmowy z A.D.Kłodziejek s.c. oraz przygotowywanie dokumentacji związanej z ewentualnym utworzeniem SP ZOZ.

Utworzenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nacechowane jest ryzykiem czasu, jaki jest potrzebny do utworzenia i zarejestrowania SPZOZ. W powiecie biłgorajskim prace te trwają już 9 miesięcy, stanowczo za długo z punktu widzenia prawidłowej działalności szpitala.

Uważamy, że to nie podmiot prywatny stwarza zagrożenie dla stabilności i jakości pracy szpitala. Zagrożenie wynika ze sposobu finansowania szpitali powiatowych po zeszłorocznej reformie i wprowadzeniu sieci szpitali. Trzeba wyciągnąć wnioski z faktu, że prywatne NZOZ funkcjonują od lat na rynku medycznym a lekarze i personel w nich zatrudnieni nie protestują. Szpitale powiatowe zaś, czy w dawnych latach jako SP ZOZ czy obecnie w formie podmiotów prywatnych zmagają się z poważnymi problemami finansowymi.

4 października Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych uczestniczył w posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia. Szczególny nacisk zarząd położył na stale pogarszającą się sytuację finansową szpitali oraz chaos organizacyjny w związku z wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia regulacjami związanymi z podwyżkami dla pielęgniarek i lekarzy (umowy lojalnościowe). /../ strona Ministra Zdrowia i NFZ poinformowała wszystkich zebranych, że trwają intensywne prace nad propozycjami ryczałtów dla szpitali powiatowych. Powinny być one wyższe. Koszty związane z podwyżkami dla lekarzy NFZ również postara się pokryć w całości. oznacza to, że dostrzeżono wady systemu. Pytanie czy uda się to naprawić.

ZARZĄD POWIATU RYCKIEGO

 

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [247.11 KB]

PISMO PRACOWNIKÓW SZPITALA, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [319.90 KB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama