Wiadomości tygodnia

Interwencja

W dniu wczorajszym wpłynął do naszej redakcji krótki list z podziękowaniami dla patrolu dęblińskiej policji. Wyrazy ...

Czytaj więcej

DSS Orlęta - zawody w Lublinie

W sobotę 17 lutego odbyła się III Dycha do Maratonu w Lublinie. Nie mogło tam ...

Czytaj więcej

Konkurs ofert

MIEJSKI DOM KULTURY W DĘBLINIE ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT CENOWYCH. Na wynajem placu pod stoiska handlowe, ...

Czytaj więcej

M-346 w powietrzu

W 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego instruktorzy rozpoczęli loty na samolotach szkolenia zaawansowanego M-346. Pierwszy lot polskim ...

Czytaj więcej

Nowoczesne pojazdy POLREGIO na lubelskich torach.

POLREGIO MODERNIZUJE TABOR W WOJ. LUBELSKIM. PREZENTACJA ZMODERNIZOWANEGO TABORU POLREGIO W ŁUKOWIE W poniedziałek, 12 lutego, na ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Sprawa polityczna?

W związku z ostatnimi doniesieniami o żądanie zapłaty przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Dęblinie od byłego prezesa, postanowiliśmy zapytać u źródeł jak wygląda dana sprawa.

MZGK w Dęblinie, żąda prawdopodobnie 300 tyś zł od byłego prezesa Dariusza Wojdata uzasadniając iż działał on na szkodę spółki.

Chcąc zasięgnąć informacji u samych zainteresowanych zwróciliśmy się do nich bezpośrednio. Jednakże obecna Pani prezes MZGK unika kontaktu z naszymi mediami. Natomiast Pan Dariusz Wojdat wydał swoje oświadczenie które prezentujemy poniżej –

 

Nie da się określić tej sprawy inaczej jak polityczna.

Zarząd Klubu, członkowie wspólnie z Radą Miasta oraz ówczesnymi władzami  przyjęli koncepcję rozwiązania umowy dzierżawy terenu, na którym funkcjonował Klub i przekazania wszystkich obiektów znajdujących się na nim do Miasta w zamian za nakłady poniesione przez Czarnych na ich wybudowanie.Wycena zrobiona przez biegłego rzeczoznawcę opiewała na kwotę około 1miliona 40 tysięcy złotych, co z nawiązką pokryłoby wszelkie roszczenia miasta a także MZGK w stosunku do Klubu.Zapewne wystarczyłoby jeszcze na bieżące funkcjonowanie przez pewien czas. Gdyby nie fatalny zbieg okoliczności spowodowany poważną chorobą ówczesnego Burmistrza oraz wyborami samorządowymi jestem pewien, że zostałoby to sfinalizowane. Oczywiście nic nie stało na przeszkodzie żeby zrobić to w obecnej kadencji. Tym bardziej, że lwia część zobowiązań Czarnych przypadała miastu i w mniejszym zakresie jego jednostce organizacyjnej, jaką jest MZGK.

O politycznym charakterze sprawy skierowanej przeciw mnie świadczy również podważanie wykonania odwodnienia na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły i Jadwigi w Osiedlu Jagiellońskie. Była o tym mowa na posiedzeniu Rady Miasta a także komisjach Rady.Nie ukrywałem, że inwestycja ta ma mieć charakter tymczasowy służąc przede wszystkim do zabezpieczenia przed zalewaniem wodą wykonywanej ówcześnie kanalizacji sanitarnej, ale także będzie służyła mieszkańcom, których posesje były notorycznie zalewane przy każdym większym opadzie.Swoją rolę pełniła bez zarzutu do roku 2017 a więc do rozpoczęcia robót drogowych na Osiedlu.

I oczywiście kwestia dwóch darowizn na rzecz MDK oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie.Nie wyobrażam sobie by Spółka Komunalna nie wsparła w naprawdę niewielkim zakresie tak ważnych dla naszej lokalnej społeczności jednostek tym bardziej, że pismo zostało skierowane do Rady Nadzorczej o wyrażenie zgody na te darowizny i była zgoda jej szefa, choć nie w formie uchwały, /której zresztą formalnie nie musiało być/

Pani Burmistrz zarzuca mi, że działałem na szkodę spółki nie ściągając z klubu pieniędzy, budując odwodnienie zabezpieczające funkcjonującą kanalizację przed zalewaniem i tym samym nie narażaniem spółki na straty, czy wreszcie kwestionując prawidłowo przekazane niewielkie dotacje dla naszych dęblińskich jednostek a zapomina, że to ówczesny zarząd spółki zrealizował potężną inwestycje wodno –kanalizacyjną dając wodę na Osiedle Lotnisko a także łącząc nitką wodociągową oraz kanalizacyjną osiedle Stawy z miastem po drodze przyłączając zamrażalnie.Zapomniała, że wszystkie obecne inwestycje takie jak modernizacja oczyszczalni, kanalizacja w Michalinowie i Rycicach oraz wymiana wodociągu w Michalinowie-była wykreowana i przygotowana dokumentacyjnie przez poprzedni zarząd spółki w tym kilkusettysięczna dotacja NFOŚ na dokumentacje dla wymienionych zadań. Nawet wykonywany obecnie wodociąg do Osiedla Podchorążych był dokumentacyjnie przygotowany. Oby tylko te inwestycje zostały zrealizowanie tak sprawnie jak te wcześniejsze.

Na zakończenie pragnę dodać, że co prawda to Spółka złożyła pozew, ale realizując uchwałę Zgromadzenia Wspólników, czyli Pani Burmistrz.

Odpowiedzi: 2 do wpisu Sprawa polityczna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama