Wiadomości tygodnia

Szczęśliwe finały poszukiwań zaginionych w Dęblinie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn. Jednym z nich był 43-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, ...

Czytaj więcej

Tragiczny wypadek w Długowoli

Policjanci z Ryk wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze W-801 w Długowoli. W ...

Czytaj więcej

Dęblińskie obchody święta 3 Maja

Muzeum Sił Powietrznych uczciło Święto 3 Maja wraz z blisko 400 zwiedzającymi, którzy tego dnia ...

Czytaj więcej

Dęblin konkurs „Podwórko Talentów Nivea”

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Miasto Dęblin walczy o jeden z pięciu nowoczesnych ...

Czytaj więcej

Zgrupowanie DĘBLIN gotowe do defilady lotniczej SILNI W SOJUSZACH

Na lotnisku w Dęblinie od zeszłego tygodnia trwają przygotowania do defilady lotniczej z okazji 20. ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Spotkanie opłatkowe samorządu powiatu ryckiego

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża do siebie, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei.

To również czas, kiedy łamiąc się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia. 21 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbyło się spotkanie opłatkowe zainicjowane przez Starostę Ryckiego Dariusza Szczygielskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Łysonia i Wicestarostę Dariusza Cenkla.
Uroczystość odbyła się po sesji Rady Powiatu, na której został uchwalony budżet Powiatu Ryckiego na 2019 rok. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służ mundurowych , przedsiębiorcy i reprezentacji organizacji pozarządowych.

W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich występ artystyczny przygotowany przez uczestników i wychowawców Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach. Następnie Starosta wraz z Przewodniczącym Rady i Wicestarostą złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2018 Roku: Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję że zarówno w Nowym Rok jak i w kolejnych latach samorząd powiatu ryckiego będzie mógł liczyć na Państwa pomoc, wsparcie, zaangażowanie i życzliwość – powiedział w trakcie wystąpienia Starosta Dariusz Szczygielski – Jeszcze raz dziękując za przybycie, pragnę złożyć Państwu życzenia, by zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przebiegały w zdrowiu oraz w radosnej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. Niech ten niezwykły świąteczny czas da nam siłę i napełnił nas wiarą w to, że każdego dnia możemy stawać się lepszymi ludźmi.

Opłatek, którym połamali się goście, poświęcił ksiądz Adam Woźniak wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, których odczytał również fragment Pisma Świętego i zaintonował kolędę.

Starosta Rycki, Przewodniczący Rady i Wicestarosta otrzymali od harcerzy ryckiego hufca ZHP „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach zaśpiewały kolędy, a goście mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, w tym m.in. karpia przygotowanego przez Zespół Szkół z Sobieszyna.

tekst+foto- ryki.powiat.pl

Jedna odpowiedź do wpisu Spotkanie opłatkowe samorządu powiatu ryckiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama