Wiadomości tygodnia

Rozkład jazdy

INFORMACJA W SPRAWIE KURSOWANIA AUTOBUSU LINII NR 30 DĘBLIN - PUŁAWY.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego ...

Czytaj więcej

Tragiczny wypadek

Policjanci z Ryk wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Nowe ...

Czytaj więcej

OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta Dęblin, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dęblinie, oraz Zakład Budowy ...

Czytaj więcej

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Prezentacja makiety lotniska i Szkoły Orląt oraz upamiętnienie czeskich pilotów poległych podczas bombardowania Dęblina 2 ...

Czytaj więcej

Wyprzedzał i spowodował wypadek na DK-48

W minioną środę w m. Białki Dolne na DK-48 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ nr 1

02.09.2019r. po uroczystej mszy świętej, przed budynkiem Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Wśród gości, którzy uświetnili uroczystość znalazł się Wicestarosta Powiatu Ryckiego Pan Dariusz Cenkiel oraz cłonek Zarządu Powiatu Pan Karol Zagożdżon, a także liczni reprezentanci rodziców.Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Następnie głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Kiebzak, która życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom udanego nowego roku szkolnego, obfitującego w sukcesy. Mówiła, że ten rok jest rokiem szczególnym w polskiej oświacie bo rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji.

W tym roku szczególny nacisk położymy na wdrażanie nowej podstawy programowej dla kształcenia zawodowego oraz podniesienie jakości edukacji matematycznej i informatycznej oraz wzmocnienie wychowawczej roli szkoły i bezpiecznego korzystania z internetu. Pani dyrektor mówiła też o tym, że w tym roku po raz kolejny w historii szkoły uczniami klas pierwszych będzie młodzież z Ukrainy a także w tym roku z Uzbekistanu i Kazachstanu.

Przedstawiła ofertę możliwości jakie oferuje szkoła dla swoich uczniów, zachęcając do korzystania z wszystkich szans. Zwróciła się do uczniów ze słowami: Nie bójcie się zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zapominajcie, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na swoich wychowawców i nauczycieli. Szkoła ma Wam pomóc poznać samych siebie, otaczający Was świat i ludzi, dobrze przygotować Was do dorosłego życia, abyście mogli w nim odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć. Szkoła musi być przyjazna, a zarazem wymagająca.

Dobry nauczyciel ustawi Wam wysoko poprzeczkę, ale zapewni też wsparcie, które sprawi, że jej wysokość okaże się możliwa do pokonania”. Podkreśliła jak ważną częścią społeczności szkolnej są rodzice. Przypomniała, że od dziesięcioleci rozpoczęcie nowego roku szkolnego zbiega się z bolesną dla nas rocznicą napaści hitlerowskiej na naszą Ojczyznę. Aby następne pokolenia Polaków nie musiały takiego dramatu przechodzić musimy o tamtych okrutnych wydarzeniach pamiętać. Młodzież złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów przed popiersiem generała Franciszka Kleeberga – patron naszej szkoły.

Ciepłe słowa do uczniów skierowali także goście. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Stypendiów Starosty Ryckiego najlepszym uczniom szkoły. W imieniu starosty stypendia wręczył Pan Wicestarosta Powiatu Ryckiego Dariusz Cenkiel.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny 2019/2020 przyniesie wszystkim wiele satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama