Wiadomości tygodnia

Nie zapanowała nad pojazdem i uderzyła w drzewo

Jedna osoba trafiła do szpitala z obrażeniami, jakich doznała w wyniku wypadku, do którego doszło ...

Czytaj więcej

Groźnie wyglądająca kolizja z udziałem sześciu pojazdów

Niezachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną kolizji, do której doszło na drodze wojewódzkiej 801 ...

Czytaj więcej

Puławska porodówka otwarta po remoncie

W piątek w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i ...

Czytaj więcej

Dofinansowanie remontu Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie

Dnia 10 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego została podpisana umowa dofinansowania remontu ...

Czytaj więcej

DSS Orlęta - zawody w Lublinie

W sobotę 17 lutego odbyła się III Dycha do Maratonu w Lublinie. Nie mogło tam ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Pismo do “Sprawa dla reportera”

30 marca br. odbyła się emisja programu “Sprawa dla reportera” w której jedną z omawianych spraw był temat dot. baraków w Dęblinie.

W dniu wczorajszym do naszej redakcji wpłynęła prośba o zamieszczenie pisma jakie zostało przesłane do “Sprawy dla reportera” .

Zgodnie z prośbą, zamieszczamy wzór pisma :

 

 

Dęblin, dnia 04.04.2017

 

 

                                                                                              Elżbieta Jaworowicz

Sprawa dla reportera

 

 

My mieszkańcy Dęblina nie zgadzamy się z jednostronnym przedstawieniem sprawy mieszkańców baraków przy ulicy Podchorążych w Dęblinie.

Emisja programu odbyła się 30 marca br.

Nieprawdą jest że, Pani Burmistrz wybudowała fontannę zamiast mieszkań socjalnych gdyż ta inwestycja zrealizowana była za kadencji poprzedniego Burmistrza. Nie zgadzamy się z oczernianiem władzy, która sprawia że Dęblin się rozwija. Bardzo cieszymy się że powstała nowa biblioteka oraz nowe zaplecze na stadionie miejskim. Z tych inwestycji korzysta całe miasto.

Ponadto uważamy, że mieszkania socjalne powinni dostawać ludzie schorowani którzy nie są zdolni do pracy.

Pani W…r  (nazwisko wykreślone przez naszą redakcję) gdyby tylko chciała nie miałaby problemu ze znalezieniem pracy. W ostatnim czasie w Dęblinie i okolicach jest jej coraz więcej. Poza tym z tego co wiemy to jej przeszłość nie jest świetlana. Ponadto dostępne są szkolenia i staże w UP oraz środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Lecz ona woli żerować na podatnikach.

Czynsze w barakach są naprawdę śmiesznie niskie a Ci ludzie pomimo tego, że dostają świadczenia z OPSu ich nie opłacają. W większości nadużywają alkoholu. Wystarczy pojechać tam w godzinach wieczornych i nocnych aby zobaczyć jak się tam wszyscy bawią. Na używki jest a na opłaty nie.

Zastanawiamy się, czy w momencie otrzymania innych mieszkań socjalnych mieszkańcy płaciliby za nie?? Jest to bardzo wątpliwe gdyż nie znaleźli się oni tam bez przyczyny. Zostali eksmitowani ze swoich mieszkań właśnie przez niepłacenie czynszów.

Dziwi Nas, że Pani redaktor nie pokazała mieszkań , które mieszkańcy sami sobie odremontowali( podłączyli wodę, odmalowali, zrobili łazienki). Nie czekali na to, aż miasto im da, tylko wzięli się za pracę.

Większość mieszkańców naszego miasta pracuje za najniższą krajową, spłacają kredyty, płacą bieżące rachunki i nie wołają o mieszkania socjalne.

Uważamy, że Ci ludzie mają i tak wystarczającą pomoc: dostają węgiel, pomoc socjalną z OPSu. Niejednokrotnie widzieliśmy jak pracownicy MZGKu wykonywali tam prace porządkowe. Niestety mieszkańcy baraków nie szanują niczyjej pracy i robią ze swojego podwórka śmietnik tzn. wyrzucają wszelkiego rodzaju śmieci, wylewają nieczystości łącznie z nieczystościami po załatwieniu potrzeb fizjologicznych ( przed własnymi drzwiami). Może i my zaczniemy wołać o pomoc i zaczniemy się użalać nad swoim losem…..

Żenujące jest to, że Pani W…. przez te lata nie pomalowała chociażby ścian. Widocznie nie przeszkadza jej mieszkanie w takich warunkach.

Nie zgadzamy się aby nasze pieniądze szły na utrzymanie leniwych  oraz wygodnych mieszkańców miasta. Drodzy Państwo weźcie się za robotę jak inni obywatele.

Ta sprawa pokazała nam, że tematy przedstawiane w programie nie zawsze są obiektywne oraz zgodne z prawdą.

Bardzo prosimy Panią Redaktor o dokładniejsze przyglądanie się problemom oraz o przeczytanie listu na wizji, zależy nam na tym żeby ludzie wiedzieli jak jest naprawdę a nie znali tylko wersję żerującej na Państwie obywatelki.

                                                                                                          Z poważaniem

                                                                                                          Mieszkańcy Dęblina

 

Odpowiedzi: 94 do wpisu Pismo do “Sprawa dla reportera”

 • Asia napisał(a):

  Przepraszam a czy ktoś zmusza Tą Panią do siedzenia kątem u mamy? Do pracy i coś wynająć.

 • Siara napisał(a):

  a co do sprawy p.W… to nie jest jej mieszkanie tylko siedzi kątem u matki , na swoje czeka jest na liście i nie może się doprosić bo ją w urzędzie zbywają , p.burmistrz powinna była wypowiedzieć się też przed kamerą tylko raptem była nie obecna .

 • Ewa napisał(a):

  Dziękuję Ci Panie że nie muszę mieszkać w tym zapyziałym Dęblinie gdzie ludzie zieją ogniem, gdzie wszyscy wiedzą o wszystkich wszystko. Jeden drugiemu zagląda w talerz czy sąsiad nie ma więcej a jak ma to skąd pewnie ukradł a jak nie ma nic to leń.

  • mieszkaniec napisał(a):

   Wcale nie musisz tylko chcesz . Przecież możesz się wyprowadzić np do Warszawy.

  • mieszkaniec napisał(a):

   Dęblin to nie zapyziałe miasto, i ludzie tu nie zieją ogniem po prostu w Dęblinie ludzie myślą.
   Pomagają potrzebującym a nie leniwym, którzy czekają ,żeby podać im na tacy .Dzieci mają też tatusiów , więc niech zadbają o ich byt .

 • Mieszkanka Dęblina napisał(a):

  A jak burdy i libacje alkoholowe tam się odbywają to dobrze. Jak oni się mnożą jak króliki to też nikt złego słowa nie powie. A w tv się żali że ma takie warunki mieszkaniowe. A pogonić leserów do roboty !!!!!!

 • komentator napisał(a):

  Abstrahując od samej sprawy, sam program jest utrzymywany w formule jakiegoś show. Im więcej łez, krzyku, awantur tym lepiej (może oglądalność wzrośnie, może wtedy zgłosi się większa ilość reklamodawców?). Dochodzenie do prawdy przed kamerami jest raczej nierzetelne – raczej jest to miejsce dla osób fachowych.
  I niestety wiele osób uznaje P. Jaworowicz za jakąś wyrocznię…

 • pogromca dęblina napisał(a):

  Lepszej gry aktorskiej jaką odegrała pani W to jeszcze nie widziałam.
  W telewizji to się użala nad sobą, płacze że ma takie warunki mieszkaniowe a tak naprawdę to ma życie jak w Madrycie. Nie ma co żałować. Gnać do roboty. Jakby polazła do pracy toby raz dwa jej się odechciało lamentów do telewizji. I dziećmi niech się nie zasłania bo to jest śmieszne co ona wygaduje. Jeszcze raz powtarzam gnać do roboty.

  • pogromca dęblina napisał(a):

   Popieram. Gnać do roboty najlepiej do kamieniołomów. To by rozum jej wrócił i nie zasłaniała by się dziećmi. Zrobiła z siebie pośmiewisko i na litość chciała wziąść zasłaniając się dziećmi.

 • Dęblinianka napisał(a):

  Ta cała pani W.miała mieszkanie na Wiślanej (3 pokoje )z e swoją mamusią–niestety jak sie nie szanuje i nie płaci czynszu to zostaja tylko baraki.Trzeba szanować to co się ma a nie tylko ROŚCIĆ!!!Poza tym pani W.też świetlanej przeszłości nie ma więc niech się weżmie do solidnej roboty zmyje pazurki wymalowane i nie przynosi wstydu mieszkańcom Dęblina i nie szarga opinii Pani Burmistrz.Niejedno miasto marzyłoby o takim włodarzu miasta jaką jest P.Burmistrz.Więc krótko I zwięzle–do roboty p.WIOLETTO zakasać rękawy a nie lekki chlebuś i nocne życie….

  • mieszkaniec napisał(a):

   Zgadza się mieszkała na Wiślanej w bloku.. miała 3 pokoje i nie płaciła potem z mężem mieszkała w bloku.. też na ul.Wiślanej i dlatego ,że nie szanowała tego co miała to teraz mieszka w barakach.
   I nic nie robi żeby się z nich wyprowadzić tylko czeka ,żeby Pani Burmistrz na tacy jej podała.

 • Romek napisał(a):

  Powiem tak: pierwszy błąd, że Pani burmistrz nie była w programie ani nie wypowiedziała się w trakcie kręcenia programu. Po drugie napisanie tego listu i opublikowanie go bez podpisu przez redaktorow e-deblin to kpina. Skoro chcą wyrazić swoje zdanie, niech podpiszą się z imienia i nazwiska. Teraz kolej na panią Wioletę – młoda osoba, która prowadziła dość rozrywkowy tryb życia jakiś czas temu i nie potrafi sobie poradzić w życiu. W Dęblinie praca jest – może wynagrodzenie nie jest szalowe ale zawsze dorobić można. Tu również widzę wine MOPSu, który daje tylko pieniądze i nie pomaga w zaden sposób znaleźć pracy. Mieszkanie w Deblinie można bez problemu znaleźć. Za kawalerkę płaci się 800-1000zł i wiele osób wynajmuje i placi te pieniądze nie będąc w dużo lepszej sytuacji. Ja wiem, że najłatwiej siedzieć i czekać na gwiazdkę z nieba i jak za mnie zrobi to ktoś inny, ale tym sposobem nic w życiu nie osiągnie. Tak więc moim zdaniem wina lezy po obu stronach – i miasta i p. Wiolety.
  PS. A redakcja nie powinna się w takie anonimowe listy angażować – chyba, że to działanie na zlecenie, ponieważ materiały na tym portalu są dość tendencyjne.

 • ja napisał(a):

  ludzie zastanówcie sie co piszecie my mieszkańcy …jakim prawem ja nie?
  Pani Burmistrz obiecała przed wyborami ,głosujcie a Was byt sie poprawi a potem co? mam Was w ……

  • Marysia napisał(a):

   No właśnie My mieszkańcy. … jest nas dużo. ….. a jeśli jest więcej niż jedna osoba to już liczba mnoga…… nie jest napisane WSZYSCY MIESZKAŃCY. Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem

  • mieszkaniec napisał(a):

   Przepraszam mi nic Pani BURMISTRZ nie obiecywała. A byt mi się poprawił bo nie czekam ,że ktoś mi da na tacy tylko ciężko pracuję .
   Tak jak większość mieszkańców.

 • W napisał(a):

  Niech każdy zadba o swoją rodzinę. Nie jest sama w kłopotach ale ludzie pracują i walczą. A inni czekają aż władze im pomogą. Bo co? Bo im się należy. Patologia

 • znajomy napisał(a):

  Więcej powiedziało to dziecko niż ta biedna matka jaka ona biedna wysłowic sie nie potrafi polszczyzny to chyba tylko lizneła przelotnie masakra

 • Marysia napisał(a):

  Tez jestem samotną matką. Wychowuje dwoje dzieci i nie biegam i nie płacze o pomoc. Pracuje, dorabiam w domu, mam czysto. Niekiedy wilgoć potrafiła mi wyjść ale w dzisiejszych czasach są świetne preparaty. I nigdy przenigdy nie pozwolilabym na pokazanie mojego dziecka w czasie kiedy załatwia potrzeby fizjologiczne. Wstyd……. i zgadzam się z osobami które mówią ze pani W zaslania się dziećmi Bo przecież to najlepszy chwyt żeby wiele ugrać. A ludzie którzy mają swoje mieszkania czy wynajęte ciężko na nie pracuja.

 • Basik napisał(a):

  Wielokrotnie było już tak ze jak coś nie jest po myśli Pani Burmistrz to pojawiają się listy od mieszkańców …przecież każdy zdrowo myślący czlowieczek wie że to jest czysta manipulacja ..ludzie nie dajcie się manipulować !! Czy nasze miasto to drugi Ciemnogród ? ????

  • ghworth napisał(a):

   To nie pani Burmistrz jest tu tematem tylko przedstawiona w programie kobieta. Zdrowo myślący człowiek przeanalizuje fakty, a nie opiera się na emocjach czy sympatiach lub antypatiach politycznych. Poza tym proszę nie używać zbyt pochopnie słowa “manipulacja”. W przeciwieństwie do Pani/Pana uważam działanie wątpliwej bohaterki reportażu za manipulację. Znam fakty, które pozwalają mi tak sądzić. Ciemnogród to ci, którzy powtarzają zasłyszane informacje bez ich sprawdzenia. Wątpię by Pani/Pan odważył/-a się zmierzyć z obiektywną prawdą dotyczącą tej kobiety bo nie miałaby/miałby Pani/Pan odwagi na odszczekiwanie swoich słów. Pozdrawiam pieniaczy

  • mieszkaniec napisał(a):

   zgadza się , jacy mieszkańcy ? czy znajomi i pupile p.burmistrz ? naobiecywała ludziom przed wyborami i obietnictw nie dotrzymuje jak się już dostała do koryta to ma w d….. już wyborców .

 • Oleczka napisał(a):

  Ta Pani W…cala nic nie wzięła w swoje ręce oprócz decyzji z opieki społecznej na zasilek,wegiel i różnych dodatków.Ludzie obudzcie sie,znam ją,jej perypetie,jej podejscie do dzieci.Na kosmetyki,ciuszki,buciki lalunia ma.,Do pracy!!!24 kwietnia o godz 10 w rykach są targi pracy,ciekawe czy ja tam zobaczę 🙂 wkońcu szuka pracy 🙂 Drogie jej kolezanki przekazcie o tym.Tyle ma kolezanek broniacych ja,wierze ze z dzieciaczkami chwile ktoś by pomógł jej,jakby biedactwo byla chetna na targi w Rykach 🙂

 • rene napisał(a):

  ci co popierają panią W to taka sama pat….. na co liczy na darmochę od państwa może starczy tego za pracę się wezmy tylko po zasiłki co miesiąc wiedzą jak pójść a co od siebie nic i niech nie kłamie w tv jaka to pokrzywdzona na litośc nikogo nie wezmie niech jej ojcowie dzieci pomogą bo chyba są

  • Dęblinianka napisał(a):

   No ojcowie podobno pracują za granicą–chyba Dęblina gdzies na Południowej w Lublinie:)Do roboty niech się ta cała Wiola wezmie bo nie zwyczajna pracować zresztą jak większość dęblińskiej pato…..i.

 • Asia napisał(a):

  Pracy nie ma dla tych ludzi co nie chcą pracować. Uwierzcie. Miejmy nadzieję że ta sytuacja będzie motorem dla tej Pani. Czasami zderzenie z rzeczywistością i krytyka pomaga. Powodzenia

 • Asia napisał(a):

  Popieram jak najbardziej list . Dużo rzeczy przedstawione w programie nie zgadza się z rzeczywistością. Zawsze oglądałam ten program . Niestety okazuje się że nie jest wiarygodny. Dęblin jest mały i raczej ludzie się znają. Pewne jest jedno gdyby Pani W . Poszła do pracy już dawno by tam nie mieszkała. Jest całkowicie zdolna do pracy. Partner podobno za granicą więc chyba jakiś pieniądze zarabia. Można coś wynajac

 • Dęblinianka napisał(a):

  Niech się weźmie za robotę bo to co naopowiadała w tv to jedno wielkie kłamstwo.
  Na inne rzeczy ją stać a na odmalowanie mieszkania płacze że pieniędzy nie ma.

 • Jarek I Aga napisał(a):

  Skandal Pani Burmistrz weź się za robotę a nie pieniądze bierzesz i ludzi zwalniasz i pensje ucinasz bo sobie musi dodzidzic Rutkowski do baraku cie wsadzić cierpliwość nadejdzie kres Prawda Wiiolii

  • ghworth napisał(a):

   Następni pieniacze! Gadacie nie na temat! Zajmijcie stanowisko na temat tej kobiety z reportażu (byle rzetelne). Żadnej merytoryki… nie dziw, że manipulanci mają z Was łatwy materiał do obróbki. Pozdrawiam i życzę oświecenia.

  • mieszkaniec napisał(a):

   Najlepiej jest czepić się Pani Burmistrz zamiast wziąć się do pracy.

  • mieszkaniec napisał(a):

   To nie Pani Burmistrz ma się wziąć do roboty, tylko Pani W……. bo Pani Burmistrz to ciężko pracuje , żeby Urząd miał pieniądze dla takich jak Pani W… co czekają żeby im wszystko gotowe dać na tacy.

 • Wróżka napisał(a):

  Dęblin to pni burmistrz słynie aby ze szkoły orlad i wojska nic po za tym bo by była wieś wieś i jeszcze raz wieś chociaż na wsi ludzie się szanują jeden za drugim pójdzie

 • Wróżka napisał(a):

  Popieram panią Wiolette ma rację niech inni piszą bzdury bo nie potrafią się przyznac do własnych błędów że utrzymuje ich rodzina a piszą że sami pracują ludzie mało wam że matka utrzymuje sama dzieci oddaje im wszystko co ma nawet sama z siebie kobieta w walce oddaje pieniądze na nich i nic z tego nie ma a dalej w co ma pchać w syf bo tego nie da się nazwać inaczej mieszkaniem ile trzeba zarabiać aby wynająć na Staszica lub lotnisku 15 pułku mieszkanie duzooo bo studenci zabierają takim jak pani W bo studentom płaca z własnej kieszeni nawet grosza by nie wydali albo damesy zloniezow pilotów itd itp mogła bym pisać i pisać za darmo mieszkania i odprawa za opuszczenie 10000 zł za osobę można można a takim jak pani W nie dadzą skandal Pani W niech pani pisze i oczernia nasz Dęblin gdzie się da

  • ghworth napisał(a):

   A kto powiedział, że ma mieszkać na Staszica? Są Stawy, wioski po okolicach, może gdzieś dalej… czemu się nie ruszy?

   Chyba jej nie znasz, że tak piszesz. Jak Ci taka bliska to przyjmij ją pod swój dach, zobaczymy czy po kilku latach Twoje mieszkanie nie będzie wyglądać jak ten jej barak. No i płać, oczywiście, za nią wszystkie opłaty, bo do pracy nie pójdzie…

   Poza tym po co nawołujesz do oczerniania? Pieniaczka jesteś?

  • mieszkaniec napisał(a):

   Można wynająć w Stężycy, Podebłociu , Stawach tam jest tanio.

 • AGNIESZKA napisał(a):

  ogarnijcie się ludzie i ludziska nawet chieny które tu piszą głupoty zero macie szacunku dla drugiego dzlowieka Pani W ma rację popieram ja to nie są warunki nawet dla psa malować ściany można co dwa miesiące a wilgoć wyjdzie sami zamieszkajcie tam i zobaczycie po co robić remont tam jak kafelki same z wilgoci odpadna po co ubikacja jak każdy na lewo tam ma a potem grzywny dają bo nie legalnie postawione bo MPG nie pozwala pani Burmistrz na zgodę nie pozwala śmiech a wy świecie pisać o malowaniu ścian lub ubikacji albo jakim kolwiek remoncie pytanie ❓ W CO PAKOWAC PIENIADZE W BARAK JAK TO MIESZKANIEM SIE NIE NAZYWA PANI W BEDE ZA TOBA

  • Ulassss napisał(a):

   Po pierwsze to wilgoć nie występuje we wszystkich lokalach. Jak ktoś suszy ubrania w domu to wszystko się “kisi” i wychodzi wilgoć. A po drugie większość ludzi ciężko pracuje, a nie dostaje wszystko na tacy. Pani W. jest młodą osobą która jakby tylko chciała to miała by pracę, ale jak ktoś ma ambicje na stanowisko “prezesa” a nie ma odpowiednich kwalifikacji to faktycznie pracy w Dęblinie nie ma… jest dużo ogłoszeń na stronie PUP tylko trzeba chcieć. Według niektórych to pewnie P. Burmistrz powinna malować im mieszkania ?… chore myślenie, za ich niepowodzenia w życiu też odpowiada P.Burmistrz ? Każdy powinien o mieszkanie dbać, a nie zrobić z niego chlew a potem domagać się że Gmina rzuci wszystko i nagle dla Pani W wybuduje nowy lokal. A najważniejszą jest kwestia, że z tego co mi wiadomo Pani W. nie ma uprawnień to tego lokalu więc jakim prawem walczy o lepsze warunki jak tam jej nie powinno być… i jako kto występuje jako lokator? – śmieszne. Większość mieszkańców Dęblina płaci podatki, ciężko pracuje czasem po kilkanaście godzin dziennie, wszystko zawdzięcza pracą własnych rąk, a nie jak Pani W. wszystko dostaje jak na tacy i jeszcze same pretensje. Niech pójdzie do pracy i płaci podatki jak większość mieszkańców to wtedy będzie miała przynajmniej trochę moralności w swoich “żądaniach”. Ale niestety takie mamy przepisy że jedna osoba nie pracuje i ma pieniądze a inna musi pracować i wiązać koniec z końcem, i to jest przykre. Ja się podpisuje pod pismem bo uważam że każdy jest kowalem własnego losu, Państwo powinno pomagać ale osoba która otrzymuje pomoc też do Państwa powinna coś wnieść a nie tylko brać, i się śmiać z nas “frajerów” pracujących…

 • Tadek napisał(a):

  Stawiam dolary przeciwko kasztanom że list napisała p. Siedlecka. Brawo Pani Burmistrz.

 • Tadek napisał(a):

  Stawiam dolary przeciwko orzechom że list napisała p. Siedlecka. Brawo.

  • Dębliniak GGS napisał(a):

   A nawet jakby się okazało że P. Burmistrz to napisała to co niema prawa się bronić jak ta sprawa bezpośrednio ją i co za tym idzie i Miasto dotyczy? A wracając do samego listu to podpisany jest “Mieszkańcy Dęblina” a nie “Wszyscy Mieszkańcy Dęblina” a to dość spora różnica. Bo faktycznie każdy może mieć inną opinię ale są mieszkańcy zgadzający się z listem.Tylko drodzy musimy zacząć czytać ze zrozumieniem.

  • mieszkaniec napisał(a):

   Tadek ocknij się. I zastanów się co piszesz. Chyba naprawdę nigdy nie byłeś na Podchorążych . Albo nie znasz Pani W….
   Bo przegrasz dolara.

 • zbulwersowana debinianka napisał(a):

  kazdy ma to na co sobie zapracował. P. Burmistrz ciezko pracuje i nikomu sie nie zali ze jej zle… P.W… TO młoda, zdrwowa kobieta wystarczy chciec cos zrobic zeby bylo leiej. Dzieci w szkole i przedszkolu w ciagu dnia wiec pytam!!!! co ta pani robi przez ten czas????!!!!! Proponuje wziac sie do roboty, wystarczy chciec i cos sie znajdzie!!!!! aha ( mogła chociaz posprzatac ten bałagan zanim zaprosiła tv.)

 • prawdziwy dębliniak napisał(a):

  A nie uważacie że to sama władza się wybiela i powołuje się na jakichś bliżej niezidentyfikowanych mieszkańców Dęblina.

 • Kasia napisał(a):

  Zgadzam się z opiniami autorów listu. Żeby zmienić swoje życie trzeba zacząć od siebie.

 • Mieszkaniec Dęblina napisał(a):

  Pani W.. taka biedna i pokrzywdzona. Skąd ma pieniądze na prawo jazdy, karnety do solarium w zimie i wiele zbędnych niepotrzebnych rzeczy…? Za te pieniądze mogłaby odmalować, wyremontować, kupić coś dzieciom pożytecznego. Dobrze jest jak państwo co miesiąc daje za darmo pieniądze i nie trzeba pracować no bo i po co jak i tak się jej należy..?

 • Karol napisał(a):

  No nie przesadzajmy ze większość kobiet jest na utrzymaniu mężczyzn. …. znam całe mnóstwo kobiet które co rano wstają szykują dzieci do szkoły i idą do pracy. A w liście było wyraźnie napisane ze są tam też ludzie którzy są porządni i dbają o swoje mieszkania. Dlaczego inne samotne matki wynajmują mieszkania ???? A z drugiej strony wstyd ze dala pokazać swoje dziecko jak załatwia się. …… ten widok był straszny jak można do tego dopuścić. …… i drodzy państwo idźcie tam w godzinach wieczornych , posłuchajcie co tam się dzieje. Może nie zabije Was smród wylanych pod oknami i drzwiami fekaliow. Można tylko współczuć tym porządnym ze tam mieszkają.

 • Xx napisał(a):

  Ci co nie zgadzają się co do tego listu są chyba takiego samego pokroju jak pani W… Najlepiej niech państwo poda wszystko na tacy.A coś od siebie to za trudno. Jakby pani W. zależało mieszkać w godnych warunkach to wynajełaby jakieś mieszkanie jak zrobili to inni mieszkający w barakach albo przynajmniej by pomalowala to mieszkanie a nie pokazywac jaka to ja nieszczęśliwa.

 • kejsi napisał(a):

  ja sie pod tym nie podpisuje, ten list to masakra……Ma racje dziewczyna niech walczy o swoje.Znam tam niektórych ludzi i wcale nie sa tacy jak jest napisane w liscie , to porzadni ludzie których z róznych przyczyn los ukarał. Nie wrzuca sie wszystkich do jednego worka !!!

  • Deblin napisał(a):

   Przepraszam jakie swoje??na swoje trzeba zapracować..A tu jest nasze podatników!!!!!opieka nie pomaga A czym pali w zime?O zasilki miesiac w miesiac biegnie jak tylko 20/ty wybije.To co panstwo ma jej jeszcze chalupke postawic..Znajomi Pani W.niech też pomyślą o innych samotnych matkach które czekaja w kolejce na mieszkanie,ale nie dostaną w najbliższym czasie bo Pani W.dostala ale jej się nie podoba.To po co wogole przyjela to mieszkanie,???!!

  • ghworth napisał(a):

   To prawda, że nie można wsadzać wszystkich do jednego wora, ale nie zgadzam się na wybielanie pani W.

   Wszystkie kobiety, z którymi rozmawiam na jej temat mówią jednym głosem:
   – co to za kobieta co ma brud w domu,
   – można biednie ale schludnie,
   – jaka matka używa swoich dzieci do załatwiania spraw dorosłych,
   – jakby chciała to by pracowała…

 • PikoL napisał(a):

  Te MIESZKANKA DĘBLINA i MIESZKANIEC. tacy bohaterowie a sami sie nie podpisali imieniem i nazwiskiem

 • Karol napisał(a):

  Ja tez jestem mieszkańcem Dęblina i popieram ten list. Taka jest prawda a co niektórych w oczy kole. Ja pracuje na budowie zona w markecie na kasie a i tak nie stać nas na wiele rzeczy. A tu proszę wycieczka do Francji paczki splywaja. Żyć nie umierać. A w domu syf na kółkach. Żenada….. nam nikt nie daje my na wszystko co mamy ciężko pracujemy.

 • olo napisał(a):

  Tu wkleiłem cytat z powyższego tekstu który napisał ktoś kto przedstawia się jako mieszkańcy Dęblina ,,Nie zgadzamy się z oczernianiem władzy, która sprawia że Dęblin się rozwija. Bardzo cieszymy się że powstała nowa biblioteka oraz nowe zaplecze na stadionie miejskim. Z tych inwestycji korzysta całe miasto.”
  NO JAK NA 7 BUDŻET POD WZGLĘDEM WIELKOŚCI W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM TO NAPRAWDĘ IMPONUJĄCE INWESTYCJE POCZYNIONO W NASZYM MIEŚCIE

 • Janek napisał(a):

  niech się wezmie za robote a nie żeruje na Państwie sama nie jest święta ma sporo za uszami.Zastawia się dziecmi.

 • Mieszkaniec I. napisał(a):

  Bardzo dobra odpowiedź na to, co się działo w programie. Niech się ciesza, że mają gdzie mieszkać. Inni potrafili wyremontować sobie mieszkanie i żyć “w normalnych warunkach”. Nie potrzeba do tego fachowca można zawołać nawet jakiegoś pojętego mężczyznę żeby to zrobił (wiem, bosam przeprowadzalem remont w domu).. A może czas pójść do pracy i zarobic? Ja z chęcią się pod tym listem podpisze. A poza tym nikt już nie pokazał co tam się dzieje jak gówniarz przychodzą i pija.. bo po co? Najlepiej przedstawić miasto ze złej strony.

  • gastronom napisał(a):

   a jak co wieczór inne auto podjezdza i tylko piwska donoszą to nikt nie pisze za robote niech się wezmie a nie po nocach gości przyjmować i kase od państwa ciagnac .tak wiec pani W do pracy w dzień pielenie truskawek roznoszenie ulotek żadna praca nie hańbi

 • Basik napisał(a):

  Żenujący to jest ten człowiek który ten paszkwil napisał i miał jeszcze czelność podpisać się w imieniu mieszkańców
  !!! Deblina obłuda i jeszcze raz obłuda jak tak można – wstrętne postępowanie

  • ghworth napisał(a):

   Obłudę to było widać w telewizji, jak się pani W żaliła…

   Ten kto pisał miał prawo tak podpisać, bo znam przynajmniej kilka osób co się z listem zgadzają, a to już wystarczy aby użyć liczby mnogiej. W szkole nie uczyli kiedy stosować można liczbę mnogą?

   A list prawdę mówi, choć bolesną.

 • J napisał(a):

  POPIERAM !!!

 • Mieszkanka Dęblina napisał(a):

  hiiihhiih ” Z powazaniem Mieszkancy Dęblina” Zenujące.jestem mieszkanka deblina ale sie pod tym nie podpisuje. ciekawe kto taki madry to napisał.powinien sie podpisac po tym skoro ma odwage oczerniac dziewczyne.

 • rene napisał(a):

  Niech się wezmą za robotę bo socjal kiedyś się skończy i co wtedy…

 • mieszkaniec napisał(a):

  Proponuję żeby chociaż jeden odważny z “mieszkańców Dęblina” podpisał się a najlepiej wystąpił w programie. Zaproszenie takie było a odważnych jakoś wtedy zabrakło?? Żenujący list.

  • Barbara napisał(a):

   Pisząc to sam skrywasz się pod pseudonimem, zresztą nie ty jeden. Gdzie wasza odwaga aby podać prawdziwe nazwisko. Prawda jest taka, że aby pomalować i uprzątnąć mieszkanie nie trzeba wielkich kosztów ponosić. Trzeba tylko chcieć. I jeszcze jedno, nie wszyscy rozumieją istotę problemu wiec przedstawię ją na przykładzie: mam własne mieszkanie jeśli przestane płacić za mieszkanie i zlicytuje mnie komornik, to do kogo mam zgłaszać się z pretensjami, do telewizji????

 • Taka Ja napisał(a):

  Znając życie pewnie pani Burmistrz siebie sama ratuje aby więcej jej nie oczerniac obiecuje i na tym się bajki kończą!!!!!Pani Burmistrz powinna iść do baraku i żyć za 1000 zł mc jaki człowiek taka placa proste

  • mieszkaniec napisał(a):

   Pani Burmistrz nie po to tyle lat się uczyła żeby teraz pracować za tysiaka i mieszkać w baraku .

  • zuzia napisał(a):

   pani burmitrz jej dzieci nie narobiła .a czy ktoś widział te szanująca się matke ‘POLKE ‘pania W z dziecmi na spacerze lub w niedziele w na mszy mieszkam długo w deblinie i uwierzcie mi że nie. 20tego po zasiłki tylko lata wymalowana lala nie powiem już jak wygląda .pani burmistrz pracowała na swoje stanowisko nikt nie bronił pani W się kształcić wolała co innego robic

 • Taka Ja napisał(a):

  Napisała jakas zazdrosna osoba krytykują panią W zobaczcie na siebie czy wy tak chętnie idziecie do pracy bo większość osób pań żyje na utrzymaniu swoim mężów partnerów kochanków na palcach można wyliczyć bo im się dupska nie chce ruszyć do pracy tylko potrafią krytykować jeśli byście mieli szacunek to trzeba było się imieniem i nazwiskiem podpisać a nie sciemniac że mieszkańcy Deblina się podpisali.Jakas głupia pusta osoba założyła profil fb i szpanuje co ona by nie napisała żal mi ciebie mieszkanko Deblina

 • Aga napisał(a):

  Brawo !!!!

 • Deblin napisał(a):

  P. W….hm ja uważam że chociaż ściany można pomalować,od grzyba są swietne preparaty,ale trzeba chcieć,a nie liczyć na gotowe.500+ jest,z opieki spolecznej korzysta,alimenty ma nie stać ja na farbe?ludzie tam mieszkają i naprawde maja czysto.Najlepiej liczyc na gwiazdke z nieba,.Na alkohol też się znajdzie,a P.burmistrz ma myśleć jak dac mieszkanie za ktore i tak nie zapłaci..A jest wielu potrzebujacych i czekajacych kilka lat na jakiekolwiek mieszkanie.

  • Alina napisał(a):

   Tylko że ta Pani W czeka juz 9 lat na mieszkanie i z tego co mi wiadomo było tam malowane nie raz i odgrzybiane tez proponuje zebys sam/a sie tam wprowadzic zobaczymy jacy bedziece mądrzy.

   • 13dzielnica napisał(a):

    A ja czekam 10 lat z dzieckiem,bez męża i muszę dawac rade,nie korzystam z opieki nie dają mi wegla bo mojim zaś danym obowiazkiem jest ruszyc tylek..Jak trzeba sąsiadkę umyje okna itp…A nie licze na drapane.Znam W..ke osobiscie 🙂 szczerze??Nic nie dała swoim dzieciom oprócz,pijanstwa,melanzy i dwoch innych tatusiow po zakładzie karnym,z reszta sama osobiscie też tam odbywala kare.Znam wiele innych sytuacji tylko na czasie…Wstyd wstyd i wstyd!!!##a koleżanki Pani W. Są takie same skoro ja bronia.

   • Marysia napisał(a):

    Pani W nie bez przyczyny tam mieszka. Ja mam dwoje dzieci też jestem sama i za mieszkanie place. Pracuje za najniższą krajową, dorabiam w domu. Bo jak się ma dzieci to trzeba się wziąść w garść a nie płakać i wołać o pomoc. Pracy jest pełno w marketach na kasie przy rozkładaniu towaru. Tylko po co jak się ma dochodu więcej z OPS niż nie jeden uczciwie pracujący człowiek.

   • mieszkaniec napisał(a):

    Z tego co mi wiadomo to Pani W miała mieszkanie 3 pokoje na Wiślanej w bloku … mieszkała tam z matką i nie płaciła i dlatego wylądowała w baraku. Mieszkała też z mężem w bloku … na Wiślanej.

   • mieszkaniec napisał(a):

    Ta pani czeka 9lat ale na własne życzenie bo jak miała mieszkanie na Wiślanej to nie umiała tego uszanować i dlatego mieszka w baraku.

  • zuzia napisał(a):

   władze powinny dokładnie prześwietlic wydatki pani W .NA CO IDA PIENIADZE skoro taka biedna wiec na co wydaje -na pewno nie na farbe i środki czystości .

 • kruszyna napisał(a):

  Jestem tego samego zdania co autorki listu. Pani W. jest młodą z wyglądu zdrową osobą więc jeśli jej nie wystarczają dochody typu: 2×500+, alimenty i pomoc MOPSu to niech się weżnie do pracy i sama podwyższy sobie standard życia. Znam przykłady samotnych matek w o wiele trudniejszej sytuacji, które wzięły sprawy w swoje ręce, ciężko pracują, same wynajmują mieszkanie, wychowują dzieci i nie proszą o pomoc szkalując przy tym innych.

  ;

  • Dębliniak napisał(a):

   A skąd ta informacja jakie ta Pani ma dochody? Ta Pani też wzieła sprawy w swojej rece i ma racje ze walczy o godne warunki i całkowice popieram Pania W a list był żenadą

   • Mieszkaniec D..na napisał(a):

    Żenadą to był program w telewizji. Program jednostronny, być w Dęblinie i nie odwiedzić Urzędu żeby skonfrontować Panią W. z Miastem to jest tzw. rzetelność dziennikarska? Przyzwoitość by nakazywała przeprowadzić rozmowę z władzą żeby ustosunkowała się do zarzutów Pani W. A to pismo co czytała Pani Jaworowicz, dlaczego przeczytała tylko nawet nie fragment tylko jedno słowo – to co było im potrzebne, a widać było że pismo zawierało więcej informacji. Kłania się brak profesjonalizmu ze strony redakcji S.d.R. Nie wiem ja się może nie znam ale córka Pani W. na pewno sama by nie wymyśliła tych słów, bo to nie była wypowiedź dziecka, tylko wiedziała co ma powiedzieć, to jest tylko oczywiście moje zdanie.

    • mieszkaniec napisał(a):

     Zgadzam się w 100% .Dziecko z biednej rodziny , które nie ma domu to marzy o domu i własnym pokoju a, nie o wycieczce do Paryża i oczernia Panią Burmistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama