Wiadomości tygodnia

Konkurs ofert

Burmistrz Miasta Dęblin ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego ...

Czytaj więcej

Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe w Dęblinie ...Propozycja  Muzeum sił powietrznych - https://muzeumsp.pl/ferie-zimowe-w-muzeum/FERYJNE ZAJĘCIA FAKULTATYWNE W ZSO W DĘBLINIE (Liceum ...

Czytaj więcej

STUDNIÓWKA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1 W DĘBLINIE.

Tegoroczny bal studniówkowy był imprezą, na której dano upust szaleństwom, pamiętając jednak o jego doniosłym ...

Czytaj więcej

Otwarcie basenu

W dniu 17 grudnia, po blisko półtorarocznej przerwie, wznowiła działalność pływalnia Lotniczej Akademii Wojskowej. Remont, ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Muzeum wyróżnione

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie otrzymało wyróżnienie w XVI edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018” w kategorii „obiekt”.

Nagrody dla najatrakcyjniejszych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych zostały wręczone podczas IX Lubelskiej Gali Turystyki 5 października 2018 r w Centrum Spotkania Kultury w Lublinie.

Spośród 33 zgłoszonych do konkursu propozycji, kapituła złożona z ekspertów z zakresu turystyki, dokonała wyboru pięciu wyróżnień, a trzem pierwszym miejscom przyznano rekomendację do etapu ogólnopolskiego „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Nominacja do Złotego Certyfikatu POT trafiła do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż 5 lubelskich muzeów, co potwierdza tezę, iż placówki muzealne są ważnymi kreatorami produktów turystyki kulturowej i organizatorami wydarzeń, które wspierają rozwój turystyki regionów.

I miejsce – Muzeum Zespół Synagogalny we Włodawie

II miejsce – Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

III miejsce – Hotel Zamek Janów Podlaski

nagroda internautów – Lato z Pasją w Zamościu

Wyróżnienia: Święto Wina na Zamku w Janowcu (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym), Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ w Zamościu, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Józefów na Roztoczu – gmina przyjazna rowerzystom, Rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama