Wiadomości tygodnia

Konkurs ofert

Burmistrz Miasta Dęblin ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego ...

Czytaj więcej

Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe w Dęblinie ...Propozycja  Muzeum sił powietrznych - https://muzeumsp.pl/ferie-zimowe-w-muzeum/FERYJNE ZAJĘCIA FAKULTATYWNE W ZSO W DĘBLINIE (Liceum ...

Czytaj więcej

STUDNIÓWKA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1 W DĘBLINIE.

Tegoroczny bal studniówkowy był imprezą, na której dano upust szaleństwom, pamiętając jednak o jego doniosłym ...

Czytaj więcej

Otwarcie basenu

W dniu 17 grudnia, po blisko półtorarocznej przerwie, wznowiła działalność pływalnia Lotniczej Akademii Wojskowej. Remont, ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Modernizacja traktu kolejowego pod kontrolą

Główny wykonawca prac w Dęblinie, firma Mostostal Kraków realizuje inwestycję zgodnie z założonym harmonogramem.

Planowe otwarcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Tysiąclecia nastąpi razem z przywróceniem ruchu kolejowego w kierunku Łukowa i Radomia tj. 9 grudnia 2018 r.
Zamknięcie przejazdu od lipca do grudnia br. było konsultowane i uzgodnione z władzami miasta Dęblin. Tymczasowa organizacja ruchu uwzględnia wstrzymanie ruchu drogowego przy jednoczesnym zapewnieniu przejścia dla pieszych na drugą stronę miasta.

W Dęblinie trwają obecnie intensywne prace przy m.in. budowie nowych peronów, przejścia podziemnego pod torami, wiadukcie nad ul. Balonna oraz Lokalnego Centrum Sterowania. Wymieniane są tory i sieć trakcyjna. Modernizacja obejmuje też przejazd kolejowy w ciągu ul. Tysiąclecia, który zyska nowy system sterowania rogatkami, nawierzchnię i oświetlenie.

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przyniesie poprawę komfortu podróży oraz bezpieczniejsze i sprawniejsze przejazdy do Lublina i Warszawy. W ramach prac na stacji Dęblin powstaną trzy nowe perony. Pasażerowie będą korzystać z funkcjonalnych wiat, ławek i informacji pasażerskiej. Bezpieczną drogę do pociągu zagwarantuje nowe przejście podziemne wyposażone w windy i pochylnie. Perony będą dobrze oświetlone i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Ścieżki dotykowe ułatwią poruszanie się osobom niedowidzącym. Pomyślano także o rowerzystach, którzy skorzystają ze specjalnych stojaków na rowery.

Stacja w Dęblinie zyska również nową sieć trakcyjną i nowe tory. Nowe Lokalne Centrum Sterowania wyposażone w nowoczesne systemy komputerowe zapewni bezpieczny i sprawny ruch pociągów.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama