Wiadomości tygodnia

Studniówka 2020

11 stycznia 2020 r. odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 ...

Czytaj więcej

Kolejny paczkomat w mieście

Nowy paczkomat można znaleźć obok dęblińskiego Lidla.To już czwarte urządzenie tego typu , które możemy ...

Czytaj więcej

FERIE ZIMOWE 2020

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia ferii zimowych w Dęblinie na sportowo i ...

Czytaj więcej

Zatrzymany sprawca kradzieży samochodu

Policjanci z Ryk i Dęblina zatrzymali mężczyznę, którzy odpowie za kradzież samochodu marki Renault. Okazał ...

Czytaj więcej

MEBLE Z BNP PARIBAS BANK DLA SOSW

Miło nam poinformować, że nasz Ośrodek wzbogacił się o meble, które podarował nam nieodpłatnie BNP ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Lepsza komunikacja w mieście

W Dęblinie kolejny peron dla podróżnych, wygodniej dla kierowców .

Na stacji w Dęblinie kończy się ostatni etap prac realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji trasy z Warszawy do Lublina. Wygodne podróże zapewniają 3 nowe funkcjonalne perony. Gotowe jest podziemne przejście dla pieszych, w którym trwają odbiory wind. Po nowych torach jeżdzą pociągi w kierunku Warszawy, Łukowa oraz Radomia. Wartość inwestycji w Dęblinie z udziałem środków unijnych z POIiŚ to 145 mln zł.

Podróżni w Dęblinie korzystają już z trzech nowych peronów: jednego przy dworcu i dwóch wyspowych, przy których pociąg zatrzymuje sie po obu stronach peronu. Stacja jest jasno oświetlona. Zamontowane są długie i szerokie wiaty oraz wygodne ławki. Dla pasażerów przygotowano czytelną informację. Są udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
Od wiosny podróżni korzystają z peronów nr 1 i nr 2. Od sierpnia dostępny jest wyspowy peron nr 3. Dogodne dojście do pociągów zapewnia przejście podziemne wyposażone w pochylnie. Ostateczne odbiory przechodzą windy. Pasażerowie skorzystają z nich we wrześniu.
W Dęblinie po nowych torach jeżdżą pociągi w kierunku Warszawy, Łukowa oraz Radomia. Po zakończeniu prac na odcinku Dęblin – Lublin będą kursować również do Lublina. Kończy się regulacja sieci trakcyjnej nad torami w części towarowej stacji.

Korzyści dla kolei i miasta
Płynną jazdę pociągów w Dęblinie zapewnia zmodernizowane ponad 25 km torów, 63 rozjazdy, 40 km sieci trakcyjnej oraz 5 obiektów inżynieryjnych, w tym m.in wiadukt nad ul. Balonna oraz mosty nad rzeką Wieprz. Przebudowany wiadukt nad ul. Balonna umożliwia sprawny i szybki przejazd pociągów. Korzyści z przebudowy mają kierowcy. Jest płynny, dwustronny ruch, który do tej pory odbywał się naprzemiennie. Obiekt został podwyższony i poszerzony. Nad rzeką Wieprz zbudowano dwa nowe mosty o długości 170 m i szerokości 22 m.
Na stacji powstaje nowe lokalne centrum sterowania. Montowane są nowoczesne systemy komputerowe, które zapewnią sprawną obsługę pociągów od Garwolina przez Dęblin do Puław. Wszystkie roboty zaplanowano do końca listopada br.

Lepsza komunikacja w mieście
W sierpniu kierowcy skorzytają z wyremontowanego przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Tysiąclecia w Dęblinie. Przejazd został wyposażony w nowe urządzenia sterowania rogatkami. Ułożono nowe tory oraz nawierzchnię z gumowych płyt, które ograniczą hałas. Prowadzone są prace na przejeździe przy ul. Michalinowskiej. Do końca wakacji powstaną drogi dojazdowe i chodniki dla pieszych, co usprawni komunikację w mieście.

Szybko i komfortowo na trasie Warszawa – Lublin
Po zakończeniu inwestycji czas przejazdu najszybszego pociągu między stolicami Mazowsza i Lubelszczyzny skróci się do około 1h 30 min. Pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Sprawniejsze przejazdy zapewni drugi tor między Otwockiem a Pilawą. Powstanie 77 nowych peronów i 11 nowych podziemnych przejść dla pieszych, które poprawią komfort obsługi.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.warszawa-lublin.pl

Odpowiedzi: 5 do wpisu Lepsza komunikacja w mieście

 • #Dębliniak napisał(a):

  Wiadukt od str. ul. Podchorążych jest za niski, już teraz widać ślady zarysowań i uderzeń. Robota spartolona od projektu po wykonanie. Zdecydowanie za mały prześwit, chociażby w porównaniu do wiaduktu od strony ul. Balonna.

 • white napisał(a):

  Najlepsza jest droga na ul. Ballona. co deszcz to powstaje jeziorko, ciekawe kto robił plany a kto to odbierał.

  • Dębliniak napisał(a):

   Jakie jeziorko –to jest jezioro.Dziś po deszczu miałem przyjemność jechać przez to jezioro .Głębokość ponad 30 centymetrów.

   • szelf napisał(a):

    trzeba było omijać lewą stroną. Trochę więcej wody i można zawracać, żeby auta nie utopić. Tragedia.

    • szelf napisał(a):

     Po dzisiejszych nocnych opadach kałuża pod wiaduktem od Balonnej niewiele mniejsza niż ostatnio.O godzinie15 panowie pompują wodę ze studzienki przez całą szerokość jezdni na wyższy poziom, żeby pozbyć się zalegającej wody na dnie zakrętu.ZapchałoSię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama