Wiadomości tygodnia

Zaproszenie na spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inaugurujące kampanię wyborczą Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisława Włodarczyka, które odbędzie się ...

Czytaj więcej

I Powiatowy Piknik Pszczelarski

W niedzielę 16.092018r na Stadionie Miejskim w Dęblinie odbył się „I Powiatowy Piknik Pszczelarski”. Przedsięwzięcie zostało ...

Czytaj więcej

III LUBELSKI FESTIWAL MUZYKI POPULARNEJ

Już 23 września 2018 Największe wydarzenie w Powiecie Ryckim czyli: III LUBELSKI FESTIWAL MUZYKI POPULARNEJ *** Na ...

Czytaj więcej

Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji

W czwartek w Stężycy doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego spowodowanego nieostrożną jazdą. W kolizji brał udział ...

Czytaj więcej

Zastępcza komunikacja

Zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi przewoźnika "Przewozy... BUDIMEX S.A. Oddział Budownictwa Infrastrukturalnego, Rejon Kolejowy Biuro Budowy ...

Czytaj więcej

E-Deblin E-Deblin E-Ryki Reklama Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Orląt

Wszystko co ważne dla lotnictwa zaczyna się w Szkole Orląt….pod tym hasłem zorganizowano 7 marca b.r. Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie ..

… w którym uczestniczyli uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej. Warto przypomnieć, że dęblińska Uczelnia sprawuje honorowy patronat nad klasami wojskowymi funkcjonującymi od 9 lat w szkole “u Kickiego”

Spotkanie z generałem

W murach dęblińskiej szkoły przywitał uczestników Rektor – Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr KRAWCZYK, który wprowadził zebranych w tematykę rekrutacji i opowiedział o swojej przygodzie z wojskiem i lataniem. Szkoła to miejsce wyjątkowe i tej wyjątkowości zasmakujecie dzisiaj, być może niektórzy z Was byli tu wcześniej w legendarnej SZKOLE ORLĄT (…) dokładnie 30 lat temu znalazłem się w tej szkole (…) więc kolejne pokolenia, które przychodzą z marzeniami, emocjami sprawiają, że szkoła istnieje i się rozwija… wszystko co ważne dla polskiego lotnictwa wojskowego zaczyna się tutaj (…) nikt nie rodzi się lekarzem prawnikiem, lekarzem, genialnym pilotem generalnie jest to kwestia powołania (…) jest to kwestia Waszej pasji – przekonywał zebranych Generał.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości podczas, której zebranym przybliżono zasady rekrutacji na studia cywilne i wojskowe można było rozpocząć zwiedzanie szkoły.

Zawirował świat

Od nadmiaru wrażeń zakręciło się nam w głowach: dosłownie i w przenośni. Mimo, że to kolejna wizyta uczniów :od Kickiego” w WSOSP. cały czas zwiedzaniu towarzyszą emocje. Jak podkreślił, jeden z oprowadzających grupę podchorążych nie da się w tak krótkim czasie pokazać wszystkich atrakcji oferowanych przez szkołę. Urządzenia treningowe, symulatory dzięki którym można “poczuć przestworza” budzą wśród młodzieży ogromne zainteresowanie, tak samo jak wizyta w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego, gdzie można było usiąść za sterami prawdziwych samolotów i śmigłowców.

Podczas wizyty w dęblińskiej szkole towarzyszył nam, absolwent naszej szkoły szer. pchor. Hubert Bazdyga, który jest najlepszym przykładem, tego, że jeżeli ktoś będzie miał dużo siły i samozaparcia może stać się członkiem elitarnych sił zbrojnych i uczyć się w Szkole charakteru….

Odwiedziny w WSOSP po raz kolejny wskazują młodzieży możliwości wyboru swojej drogi życiowej.

Wojciech Niedziółka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama