Wiadomości tygodnia

Uroczyste nadanie imienia samolotom M-346

W 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie 24 listopada 2018 r. odbyła się ceremonia nadania ...

Czytaj więcej

Jaka jest prawda?

Miałem, nie udzielać się w sieci w czasie tych wyborów ale ulotka Komitetu Siedleckiej spowodowała, ...

Czytaj więcej

ZMIANA MIEJSCA UDZIELANIA NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. poinformowała Starostwo Powiatowe w Rykach, że od dnia 31 ...

Czytaj więcej

Kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej

W dniu 21 listopada 2018 r., w Jednostce Wojskowej Nr 3248 w Dęblinie, odbędą się ...

Czytaj więcej

Zjazd absolwentów

Z okazji 90 -lecia Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie dnia 1 grudnia 2018 r. odbędzie się ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Dzień Otwarty w Szkole Orląt

Wszystko co ważne dla lotnictwa zaczyna się w Szkole Orląt….pod tym hasłem zorganizowano 7 marca b.r. Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie ..

… w którym uczestniczyli uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej. Warto przypomnieć, że dęblińska Uczelnia sprawuje honorowy patronat nad klasami wojskowymi funkcjonującymi od 9 lat w szkole „u Kickiego”

Spotkanie z generałem

W murach dęblińskiej szkoły przywitał uczestników Rektor – Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr KRAWCZYK, który wprowadził zebranych w tematykę rekrutacji i opowiedział o swojej przygodzie z wojskiem i lataniem. Szkoła to miejsce wyjątkowe i tej wyjątkowości zasmakujecie dzisiaj, być może niektórzy z Was byli tu wcześniej w legendarnej SZKOLE ORLĄT (…) dokładnie 30 lat temu znalazłem się w tej szkole (…) więc kolejne pokolenia, które przychodzą z marzeniami, emocjami sprawiają, że szkoła istnieje i się rozwija… wszystko co ważne dla polskiego lotnictwa wojskowego zaczyna się tutaj (…) nikt nie rodzi się lekarzem prawnikiem, lekarzem, genialnym pilotem generalnie jest to kwestia powołania (…) jest to kwestia Waszej pasji – przekonywał zebranych Generał.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości podczas, której zebranym przybliżono zasady rekrutacji na studia cywilne i wojskowe można było rozpocząć zwiedzanie szkoły.

Zawirował świat

Od nadmiaru wrażeń zakręciło się nam w głowach: dosłownie i w przenośni. Mimo, że to kolejna wizyta uczniów :od Kickiego” w WSOSP. cały czas zwiedzaniu towarzyszą emocje. Jak podkreślił, jeden z oprowadzających grupę podchorążych nie da się w tak krótkim czasie pokazać wszystkich atrakcji oferowanych przez szkołę. Urządzenia treningowe, symulatory dzięki którym można „poczuć przestworza” budzą wśród młodzieży ogromne zainteresowanie, tak samo jak wizyta w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego, gdzie można było usiąść za sterami prawdziwych samolotów i śmigłowców.

Podczas wizyty w dęblińskiej szkole towarzyszył nam, absolwent naszej szkoły szer. pchor. Hubert Bazdyga, który jest najlepszym przykładem, tego, że jeżeli ktoś będzie miał dużo siły i samozaparcia może stać się członkiem elitarnych sił zbrojnych i uczyć się w Szkole charakteru….

Odwiedziny w WSOSP po raz kolejny wskazują młodzieży możliwości wyboru swojej drogi życiowej.

Wojciech Niedziółka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama