Wiadomości tygodnia

Project Masów 2019 | Patrzymy w Przyszłość

8-11 sierpnia 2019 r. Fort Mierzwiączka Dęblin.

Czytaj więcej

Lepsza komunikacja w mieście

W Dęblinie kolejny peron dla podróżnych, wygodniej dla kierowców .Na stacji w Dęblinie kończy się ...

Czytaj więcej

Ku przestrodze! Zobacz nagranie z wyprzedzania zakończonego dachowaniem

Policjanci ryckiej komendy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w m. Trzcianki, gm. Ułęż. ...

Czytaj więcej

Budowa przejścia podziemnego w Motyczu

Dla podróżnych powstają nowe perony na trasie Dęblin – Lublin

Między Lublinem a Dęblinem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują nowe wygodne perony m.in. na ...

Czytaj więcej

Lot pożegnalny w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego

28 czerwca br. miał miejsce uroczysty lot pożegnalny pilota wojskowego.  W obecności Inspektora Sił Powietrznych ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

„Dwudziestu  wspaniałych i nocka w szkole”

Czy można z własnej nieprzymuszonej woli przyjść do szkoły i spędzić  tam 14 godzin? Można jak najbardziej, a do tego świetnie się bawiąc. Doświadczyli tego uczniowie klasy IV a SP – czyli „dwudziestu wspaniałych” chłopców wraz z wychowawczynią Małgorzatą Jakubik-Kopeć.

Wydarzenie rozpoczęło się 9 listopada o godzinie 18.00. Sypialnią uczniów była górna sala gimnastyczna. Po szybkim rozpakowaniu się  chłopcy udali się do pracowni fizycznej na przygotowane przez Weronikę  Dąbrowską , uczennicę klasy 8a pokazy fizyczne. Asystowała jej koleżanka z klasy Marysia Kopeć. Chłopcy otwierali oczy ze zdumienia,  gdy w ruch poszedł generator Van de Graaffa, różdżka do lewitacji czy żyroskop. Chłopcy mogli aktywnie uczestniczyć w przeprowadzanych doświadczeniach. Słowa podziękowania należą się tutaj starszym koleżankom, które poświęciły swój czas, by wprowadzić młodszych kolegów w świat fizyki. Przy organizacji pokazów nieodzowną pomocą wykazał się także nauczyciel fizyki pan Tadeusz Dąbrowski.

Następnie wszyscy udali się do pracowni chemicznej po kolejną dawkę  nauki. Pani Wanda Michaluk,  przygotowała pokazy chemiczne. Ależ się tu działo! Na początek „ryczący niedźwiedź” – wybuchowe  spalaniu żelka w stopionym kalichlorku. Były też czary i magia – zamiana wina w wodę . Chłopców zaciekawiło doświadczenie zwane chemicznymi zapałkami oraz zabawa kolorowymi wskaźnikami.

Na tym nie koniec atrakcji. Po chwili odpoczynku uczniowie  ruszyli na  nocne podchody po szkole. Zadania przygotowała wychowawczyni. Dzielnie nadzorowali chłopców uczniowie klasy 1LO – Milena Bieniarz oraz  Igor Szkoda, za co należą się im słowa podziękowania. Czwartoklasiści poznali trudy bycia nauczycielem.  Nagrodą dla chłopców za dobrze rozwiązane zadania był smaczny tort.

Noc jest długa, a więc na tym nie skończyła się  zabawa. Jeden z opiekunów  poprowadził rozgrzewkę, aż na czołach „wspaniałych” pojawił się pot.

Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek i małe co nieco, zatem na kolację była lubiana przez wszystkich pizza. Kolejnym punktem „nocki w szkole” miały być mini zawody sportowe. Jednak wszyscy byli zmęczeni i postanowili pograć w gry planszowe. Niektórzy postanowili obejrzeć film.  Zmęczenie dawało się wszystkim we znaki, choć niektórzy zasnęli dopiero nad ranem.

10 listopada  po porannej pobudce odbyły się mini zawody, np. skoki w workach, czy toczenie  piłeczki pingpongowej przy pomocy kija do hokeja.

Nocka w szkole to moc atrakcji, poszerzenie swoich wiadomości, poznanie siebie nawzajem oraz integracja klasy. Uczniowie już planują kolejne takie spotkanie.

Słowa podziękowania i wdzięczności należą się  dzielnym rodzicom: paniom – Marcie Zduniak
i Annie Myśliwiec oraz panom – Łukaszowi Mucha oraz Piotrowi Kalbarczyk za ogromne zaangażowanie  podczas „nocki  w szkole”. Uśmiechy kierujemy również do pani Wandy Michaluk, bez której pomocy nie byłoby tylu spektakularnych wybuchów.

Małgorzata Jakubik-Kopeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama