Wiadomości tygodnia

Szczęśliwe finały poszukiwań zaginionych w Dęblinie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn. Jednym z nich był 43-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, ...

Czytaj więcej

Tragiczny wypadek w Długowoli

Policjanci z Ryk wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze W-801 w Długowoli. W ...

Czytaj więcej

Dęblińskie obchody święta 3 Maja

Muzeum Sił Powietrznych uczciło Święto 3 Maja wraz z blisko 400 zwiedzającymi, którzy tego dnia ...

Czytaj więcej

Dęblin konkurs „Podwórko Talentów Nivea”

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Miasto Dęblin walczy o jeden z pięciu nowoczesnych ...

Czytaj więcej

Zgrupowanie DĘBLIN gotowe do defilady lotniczej SILNI W SOJUSZACH

Na lotnisku w Dęblinie od zeszłego tygodnia trwają przygotowania do defilady lotniczej z okazji 20. ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Ćwiczenia taktyczne Terytorialsów w rejonie Góry Puławskiej

W dniach 11 i 12 maja 2019 r. Terytorialsi z batalionu dęblińskiego będą szkolić się z taktyki w okolicach Góry Puławskiej. Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki.

Około 210 żołnierzy OT z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina w najbliższy weekend odbędzie kolejne już w tym roku szkolenie taktyczne w swoim stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). Tym razem ćwiczenia będą prowadzone w okolicy Góry Puławskiej (gm. Puławy), głównie w terenie lesistym oraz w okolicach Wisły.

Zadania, jakie dowódcy postawią swoim żołnierzom w ramach ćwiczeń z taktyki to przede wszystkim działania żołnierza w marszu ubezpieczonym i prawidłowe postępowanie w składzie drużyny patrolowej. Drugim etapem szkolenia będą zajęcia z łączności, polegające na doskonaleniu technik posługiwania się środkami łączności.

Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Szkolenia w stałych rejonach odpowiedzialności realizowane poza poligonami i wojskowymi placami ćwiczeń to istota formacji OT na całym świecie. Są one prowadzone głównie w miejscowościach i na szlakach komunikacyjnych. Jednym z głównych celów takich szkoleń jest poznanie uwarunkowań terenu oraz zabudowy przez żołnierzy, a także poprawa świadomości społeczności lokalnych. Organizacja tego typu szkoleń możliwa jest dzięki wsparciu władz lokalnych – powiatowych, gminnych oraz sołectw.

W Wojskach Obrony Terytorialnej szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama