Wiadomości tygodnia

Wznowienie ruchu pociągów

Od 15 grudnia b.r. przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe Warszawa – Lublin, przez Dęblin – ...

Czytaj więcej

III Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Zapraszamy na III Międzynarodową Wystawę Psów RasowychTo będzie nie lada gratka dla miłośników czworonogów! W ...

Czytaj więcej

Tragiczny pożar domu

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło wczoraj w Krasnoglinach gm. Ryki. W wyniku pożaru zginęła ...

Czytaj więcej

Jak działa i czym jest piramida finansowa?

Piramidy finansowe nie należą do skomplikowanych struktur, chociaż mogą zdarzyć się wyjątki. Zdecydowana większość profesjonalnych ...

Czytaj więcej

Akcja społeczna

Dzięki zebranym elektrośmieciom, Szkoła Podstawowa nr 5 w Dęblinie może doposażyć się w sprzęt komputerowy ...

Czytaj więcej

E-Deblin
E-Deblin
E-Deblin
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Ćwiczenia taktyczne Terytorialsów w powiecie puławskim i ryckim

6 i 7 kwietnia br. Terytorialsi z 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina będą szkolić się z taktyki w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Żołnierze pojawią się w okolicach wsi Rudy i Swaty. Podczas szkolenia nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

W najbliższy weekend ponad 210 żołnierzy OT z 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina będzie realizować szkolenia taktyczne w swoim stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). Około 130 żołnierzy z 221 klp będzie ćwiczyć w okolicy wsi Rudy (powiat puławski), zaś 80 żołnierzy z 222 klp w rejonie wsi Swaty (powiat rycki).
Żołnierze będą realizować zadania z taktyki, tzw. działanie żołnierza w marszu ubezpieczonym oraz zagadnienia związane z patrolowaniem, nawigacją w terenie i doskonaleniem sygnałów dowodzenia. Druga część szkolenia odbędzie się na terenie wojskowym na placu ćwiczeń na Zajezierzu.
Podczas szkolenia nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności. Żołnierze nie będą wykorzystywać środków pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja.
Ćwiczenia taktyczne organizowane w SRO są bardzo ważną częścią systemu szkoleniowego Terytorialsów. Misją żołnierzy OT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności, dlatego wiedza i znajomość terenu, w który w przyszłości będą działać jest kluczowa.
22 Batalion Lekkiej Piechoty w Dęblinie wchodzi w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rejonem odpowiedzialności obejmuje powiaty: rycki, puławski, opolski, kraśnicki. Dowódcą batalionu jest ppłk. Sławomir Miazga.


2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego
ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3300 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szeregi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama